Namı diğer PUBG Mobile, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100'e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler.

PUBG Mobile

Namı diğer PUBG Mobile, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100'e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler.
Daha fazla


Oyun Hakkında

Asıl adı Person Unknown's Battlegrounds olan pubg mobile bir savaş ve strateji oyunudur. Türkçe ‘ye çevrilecek olursa "savaş alanını bilmeyen kişi" gibi bir anlam elde edilmektedir. Ülkemizde yoğun olarak genç nesil tarafından oynanan bu oyun online bir şekilde oynanması, diğer oyuncularla sesli bir şekilde iletişim kurulabilmesi, renkli ara yüzü ve kişiselleştirilebilir karakteriyle büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Bunun yanında rakibi olan video oyunlarına göre de hem ülkemiz hem de dünya genelinde çok daha fazla kullanıcısı olan bu oyun yediden yetmişe pek çok insanın ilgisini çekmektedir.


Ana Özellikler

Oyunu kısaca özetlemek gerekirse adaya bırakılan 100 oyuncunun takımıyla veya bireysel olarak rakiplerini öldürerek birinci olmayı hedefledikleri bir video oyunudur. Pubg mobile oyununun şu an için sadece mobil ve bilgisayarda oynanabilen sürümleri mevcuttur. Ancak yakın zamanda çeşitli sitelerde bulunan haberlere göre oyunun konsol oyunu versiyonunun çıkacağı konuşulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Pubg Mobile Nasıl İndirilir? 

Pubg mobile telefonların market uygulamalarından kolaylıkla indirilebilmektedir. Android kullanıcıları Play Store'dan, İos kullanıcıları ise App Store'dan kolaylıkla pubg mobile oyununu indirebilmektedir. Pubg mobile oyununun iki versiyonu olup birisi pubg mobile diğeri ise pubg mobile litedır. Pubg mobile, lite versiyonuna göre telefon hafızasında daha çok yer kaplayan ve oturum açılarak kişiselleştirilen bir profille oynanan versiyondur.

Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Pubg mobile telefona indirildikten sonra öncelikle karakterinizi oluşturmanız gerekmektedir. Karakterler için oyunda çeşitli kıyafet ve aksesuar seçenekleri bulunmakta olup oyundaki başarıya göre de ilerleyen zamanlarda farklı kıyafet ve aksesuarlar da eklenebilmektedir. Karakter oluşturulduktan sonra oyuna giriş yaparak bireysel veya gurup halinde oyunu oynayabilirsiniz. Oyunu başlattıktan sonra sol elinizle karakterinizi sağ elinizle ise silahları hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca oyunun içerisinde bulunan arkadaş ekleme seçeneğini kullanarak kendi takımınızı oluşturabilir, sesli iletişim özelliği ile birlikte bir plan dahilinde hareket ederek strateji geliştirip oyunda daha kolay bir şekilde rakiplerinizi yenebilirsiniz.

Pubg Mobile'da Nasıl Arkadaş Eklenir?

Pubg mobileda bulunan arkadaş ekleme özelliğini kullanabilmek için öncelikle arkadaş olarak ekleyeceğiniz kişinin nick name yani takma adını bilmek gerekmektedir. Takma adı bilinen kişiyi, oyunun ana sayfasının sağ alt bölümünde bulunan arkadaşlar seçeneğini seçip karşınıza çıkan ekle bölümüne takma adı yazarak arkadaş olarak ekleme imkanı bulunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi arkadaş ekleme seçeneği kendi takımınızı oluşturmak ve oyunda başarı yakalamak için ideal bir özelliktir.

Pubg Mobile Oyununda Hile Yapılabilir Mi?

Pubg mobile oyununu üreten şirket olan Tencet Games hileye karşı olan tutumu nedeniyle oyunda hile yapan kullanıcıları banlamakta yani oyunu oynamasına engel olmaktadır. Oyunun tasarımcıları oyunda yapılan hileleri kısa sürede tespit edip gerekli hukuki yollara başvurduğu için Pubg Mobile oyununda hile yapmak oldukça zordur. Geçtiğimiz yıllarda oyunun açığını bulup hile yapan ve bu hileleri ticari amaçla kullanan bazı kişilerin Çin'de tutuklandığı haberleri uluslararası medyada yer almıştır.

Pubg Mobile Nasıl Daha İyi Oynanır?

Oyunun son kısımlarında daha az kişi kaldığında oyuncular mavi daire bölümünde yoğunlaştığı için bu bölgede oyunculara daha çok dikkat etmek ve tehlikelere karşı tetikte olmak gerekmektedir. Oyun süresince elde bulunan ve elde edilen ekipmanlar akıllıca kullanılmalı gereksiz yere harcanmamalıdır. Oyun sonlarında az kişi kaldığından ve alan daraldığından saldırıya uğrama ihtimali de artmaktadır. Bu nedenle savunmaya öncelik vermek gerekmektedir. Oyun boyunca saldırgan olup daha fazla düşmanı alt etmek yerine sakin ve temkinli bir şekilde oynamak savunmasız olduğumuz anları azaltmaya ve dolayısıyla

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: Çift çekirdekli, en az 1,8 GHz hızında çalışan Intel ya da AMD işlemci
  • Bellek: 3 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8600 ya da 9600 GT ya da AMD Radeon HD 2600 ya da 3600
  • Depolama: 1 GB

PUBG Mobile Nasıl Oynanır