1. Haberler
  2. Yerli Açık Dünya VR Oyunu Geliştirildi: Buried Alive: The Annihilation VR

Yerli Açık Dünya VR Oyunu Geliştirildi: Buried Alive: The Annihilation VR

13 Ocak 2021 23:21

Bir grup bağımsız Türk geliştirici tarafından ülkemizin ilk VR oyunu geliştirildi. Buried Alive: The Annihilation VR olarak adlandırılan bu oyun, nişancı, hayatta kalma, açık dünya ve bulmaca türünü birleştiriyor. Türk yapımı VR oyun, 19 Ocak’ta piyasaya sürülmüş olacak.

Video oyun dünyasında her geçen gün ses getirmeye devam eden Türk geliştiriciler, hemen hemen her gün yeni bir haberle karşımıza çıkıyorlar. Öte yandan bu projelerden en yenisi ise Buried Alive: The Annihilation VR. Ülkemizin ilk VR oyunu olma özelliğine sahip olan oyun, tutkunlarını mest edecek bir nişancı deneyimi sunuyor. Buna ek olarak kendilerine “The Two Ravens” adını veren iki başarılı geliştirici tarafından geliştirilen VR oyun, gelecek günlerde oyun dünyasıyla bir araya gelecek.

Buried Alive: The Annihilation VR, bilinenin aksine bir nişancı oyunu değil, bunun yanı sıra bir açık dünya, hayatta kalma ve bulmaca türü bir oyun. Adı geçen Buried Alive: The Annihilation VR, VR oyun tutkunlarına farklı bir deneyim sunuyor. Oyunun geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre oyunseverler, oyunda kendi sonlarına ulaşabildikleri gibi maksimum hayatta kalma sürelerini de test edebiliyorlar. Bunun yanı sıra oyunu oynamak isteyen oyuncuların sanal gerçeklik ekipmanlarına sahip olmaları gerekiyor.

Buried Alive: The Annihilation VR Üst Düzey Grafik Sunuyor


Buried Alive: The Annihilation VR’ın hikayesi de oldukça ilginç diyebiliriz. Oyun, Cehenneme giden insanlara işkence ederken insanların bu duruma nasıl düştüklerini merak etmekle beraber Dünya’ya gelerek kendine kurbanlar seçiyor. Öte yandan gezegenimizin akışını direkt ve dolaylı yollardan değiştiren şeytan, birçok ilginç ve korkutucu olayı bizlerle buluşturuyor. Bizler ise Şeytan’ın güçlerine sahip olmuş olan bir kurbanı canlandırmaktayız.