1. Haberler
  2. Yapımcı Şirket Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Önemli Bir Açıklamada Bulundu!

Yapımcı Şirket Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Önemli Bir Açıklamada Bulundu!

17 Kasım 2020 18:10

Oyun yapımcısı şirket Ubisoft, uzunca bir süredir gündemde olan yanlış anlaşılmalar zincirinin ardından Assassin’s Creed Valhalla’nın PC sürümüne “Başarımlar” sekmesinin ekleneceğini doğrulamış oldu. Bununla beraber daha öncesinde Ubisoft’un sözcüsü, başarımlar sekmesinin ise Ubisoft Connect’e eklenmeyeceğini dile getirmişti.

Oldukça kısa bir süre önce çevrimiçi hizmetlerinde bazı değişiklikler yapan Fransa merkezli oyun stüdyosu olan Ubisoft, Uplay ve Ubisoft Club’ı birleştirerek Ubisoft Connect adında bir servisi oyunculara sunmuştu. Öte yandan yapılan önemli değişikliklerden sonra oyunseverler, diğer oyunlarda oluğu halde son çıkan oyun olan Assassin’s Creed Valhalla için Ubisoft Connect’te “Başarımlar” sekmesinin bulunmadığını dile getirdi.

Daha sonrasında aynı sekmenin Watch Dogs Legion için eklenmiş olduğunu dile getiren oyuncular, bu durumu Ubisoft forumlarında belirttiler, dile getirdiler.

Öte yandan paylaşılan onlarca gönderiden birisine yanıt veren Ubisoft Destek Sözcüsü, kasıtlı olarak yapılmadığını ve geliştiricilerin kısa bir süre içerisinde “Başarımlar’ı etkinleştirmek için aktif olarak çalışıldığını” dile getirdi.

Şirket Daha Sonrasında Yapılan Açıklamaları Düzeltti!


Kısa bir süre sonra ise Ubisoft’un Destek Sözcüsü verilmiş olan yanıttan sonra Ubisoft, bunun aslında “Kasıtlı bir değişiklik” olduğunu vurguladı. Önceki yapılan açıklamanın ise yanlış olduğunu ve geçersiz olduğunu belirten bir duyuru paylaştı. Yapılan düzeltme açıklaması ise şu şekilde oldu:

"Bu oyun için PC'de Başarımlar mevcut değil ve bu kasıtlı bir değişiklik. Ubisoft Connect'teki yeni oyunlar için Başarımlar yerine Ubisoft Connect'te XP ve diğer ödüller sağlayan Mücadeleler'i genişlettik. Bunun çoğunuz için büyük bir değişiklik olduğunu biliyoruz ve bu konudaki anlayışınız için teşekkür ederiz."