1. Haberler
  2. Xbox’ın Patronu Özür Diledi! Mağazalarda Xbox Series X ve Series S Kalmadığını Açıkladı!

Xbox’ın Patronu Özür Diledi! Mağazalarda Xbox Series X ve Series S Kalmadığını Açıkladı!

17 Kasım 2020 18:08

Xbox’ın patronu olarak bilinen Phil Spencer, katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada mağazalarda yeni nesil konsolların oldukça kısa bir süre içerisinde tükendiğini ve bu sebeple birçok tüketicinin satın alamamış olmasından dolayı özür diledi. Öte yandan Spencer, daha fazla stok bulundurmak için çalışıldığını dile getirdi.

Microsoft firmasının konsol markası olarak bilinen Xbox’ın en son çıkarmış olduğu Xbox Series X ve Series S yeni nesil konsollarını kullanıcılarına sundu. Öte yandan oldukça hızlı bir şekilde tükenen konsolun satışları da oldukça iyi bir şekilde ilerliyor diyebiliriz. Hatta ve hatta oldukça fazla bir şekilde ilerledi ki Xbox’ın patronu Phil Spencer, konsolların hızlı bir şekilde tüketilmesi nedeniyle stoklarda eksiklikler yaşandığını dile getirdi ve bunun neticesinde özür diledi.

GlitchCon’da konuşan Spencer, “Daha fazla konsola ihtiyacımız var.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Spencer, şu anda kendisine en çok gelen yorumun ve sorunun konsola ulaşılmakta zorluklar oluştuğu yönünde olduğunu dile getirdi. Öte yandan Phil Spencer, iki aydan daha uzun bir süredir üretim yaptıklarını ancak bu üretimin talebin gerisinde kaldığını ve konsolun hızla tükendiğini, tüketicilerin ise mağdur olduğunu dile getirdi.


Phil Spencer, COVID-19 pandemisinin dünya çapında olumsuz bir şekilde etkilendiğini ve 2020’nin yeni bir platforma oyun geliştirme ve yayınlama noktasında çok zorlu bir süreç yaşadıklarını dile getirdi. Xbox Patronu, ayrıca bu tatil döneminde oyun çıkarmak üzerine halihazırda bulunan firmalar, geliştiriciler, ekibi ve Sony çalışanları için gurur duyduğunu açıkça belirtti.