1. Haberler
  2. Xbox Kullanıcıları, Call of Duty: Black Ops Cold War Betasında Sorunlar Olduğunu Belirtiyorlar

Xbox Kullanıcıları, Call of Duty: Black Ops Cold War Betasında Sorunlar Olduğunu Belirtiyorlar

18 Ekim 2020 17:43

Xbox kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Call of Duty: Black Ops Cold War açık betasında bazı sorunlarla karşılaştılar. Yaşanan bu sorunları sosyal medya platformlarında paylaşan oyuncular, oyunun beta sürümünü Xbox Store’da bulamıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasıyla buluşan Call of Duty: Black Ops Cold War oyunun açık beta versiyonu, yayınlandığı ilk haftasında sadece Playstation 4 oyun konsoluna sahip kullanıcılara özel olarak sunulmuştu. Beta sürümü geçtiğimiz günlerde diğer platformlara da birer birere gelmeye başlaysa da birçok Xbox kullanıcısı, oyunu başlatırken problemlerle karşılaşıyorlar.

Call of Duty: Black Ops Cold War’ın açık beta sürümünün Xbox platformunda çalışmadığını dile getiren birçok oyuncu bulunuyor. Oyuncular, bu problemleri sosyal medya platformlarında paylaşarak duruma çözüm bulunması gerektiğini vurguladılar. Öte yandan bir kullanıcı ise Xbox Black Ops Cold War’ın açık beta sürümünün başlangıç sırasında “Oynamak için oyuna sahip olmalısınız.” Hatasıyla karşılaştığını dile getirdi.

Bunların yanı sıra binlerce oyuncu, oyunu indirirken bile farklı problemlerle karşılaştığını ve bunun yanında bir oyuncu ise Xbox Store’da Black Ops Cold War betasının olmadığını da belirtti. Birbirinden ilginç problemlerle karşılaşan oyuncular sorunun neden olduğunu merak ediyorlar. Ayrıca, Twitter’daki bir Call of Duty haberleri paylaşan hesap olan Charlie Intel, Xbox Store’da sorun yaşayan kullanıcıların oyunu indirmeleri için bir başka yol olduğunu belirtti. Charlie Intel tarafından yapılan bu açıklamaya göre oyun, Microsoft Store web sitesi üzerinden sorunsuz bir şekilde edinilebilir yönünde.

Oyun Ne Zaman Çıkacak?


Call of Duty: Black Ops Cold War etkinliğinin ise iki hafta süreceğini açıklandı. Öte yandan bu konuda ilk hafta sonu beta, yalnızca Playstation 4 kullanıcılarına 8-12 ekim tarihleri arasında açık kalmış olacak. Diğer yandan 15 ekim ile 19 ekim tarihlerin arasında ise beta sürüm tüm platformlarda olacak.

Tüm bunlara ek olarak oyun, 13 kasım 2020 tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X için satışa sunulmuş olacak.