1. Haberler
  2. Valorant Efsanevi Silah Kaplamasını Duyurdu: Ejder Ateşi Geliyor

Valorant Efsanevi Silah Kaplamasını Duyurdu: Ejder Ateşi Geliyor

09 Temmuz 2020 15:01

Şu sıralar oyuncuların beğenisini kazanmak için bünyesinde geliştirmelerine devam eden Valorant, yepyeni bir silah kaplamasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni kaplama görsellerinin ortaya çıkmasıyla beraber, kaplama ismi de ejder ateşi olarak belirlenmiş. Ayrıca silahın kaplaması ilginç animasyonlara ve duruşa sahipken, fiyatının da bir hayli ilginç olacağını söyleyelim. Peki bu kaplama ne zaman gelecek, nasıl görünecek ve ne kadar fiyat etiketine sahip olacak?

Ejder Ateşi Güzel Görünecek Cep Yakacak

Ultra kaplama kategorisinde karşımıza gelen yeni ejder ateşi kaplamasının fiyatı, gerçekten de cep yakacak gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi en yüksek kaplamalar, ultra silahlarda bulunduğu için pek de uygun fiyatlı bir kaplama beklememek gerekiyor. Bunun yanı sıra ejder ateşi kaplamasına sahip olmak için oyuncuların 100 doları gözden çıkarmaları gerekecek. Ayrıca kaplamanın seviyesini de yükseltmek için ekstra oyun ödemeleri yapmamız gerekiyor.


İşin aslına bakarsanız oyunun web sitesinde ultra silah kaplamalarının 2475 VP olduğunu görüyoruz. Bu miktarı para cinsinden hesapladığımız zaman da karşımıza 25 dolarlık bir fiyat etiketi çıkıyor. Ancak, yeni ejder ateşi ultra kaplaması dörtlü bir sete sahip olduğu için fiyatı da 2475 VP x 4 şeklinde hesaplamamız gerekiyor. Bu tutar da yaklaşık 100 dolarlık bir meblağa denk geliyor.

Radianite Yükseltme İçin Kullanılacak

Yaklaşık 100 dolara alacağımız silah kaplamasını, ilk aldığımızda ilk seviyeye sahip oluyoruz. Ancak kaplama seviyesini yükseltmek için de Radianite dediğimiz oyun içi farklı para birimini kullanmamız gerekiyor. Seviyenin yükselmesiyle beraber ekstra para harcayacağımız gibi, alt tarafa bırakacağımız videoda da kaplamanın her seviyesine özel animasyonlar görünüyor. Yani silah seviyesi yükseldikçe yeni animasyonlar açabilecek, daha güçlü bir kaplama elde edebileceğiz.

Bir silah kaplamasının bu kadar yüksek bir fiyata açılmasına da anlam veremedik. Ancak Riot Games, tepki aldığı taktirde bu durum hakkında da açıklamalarda bulunacaktır.