1. Haberler
  2. Ubisoft, Assassin’s Creed: Valhalla’dan Kısa Bir Oynanış Videosu Paylaştı

Ubisoft, Assassin’s Creed: Valhalla’dan Kısa Bir Oynanış Videosu Paylaştı

16 Ekim 2020 14:49

Ubisoft’un merakla beklenen oyunlarından olan Assassin’s Creed: Valhalla, yakın bir tarihte oyuncularla beraber olacak. Firma oyuna ait tam 7 dakikalık bir oyun içi video yayınlandı.

İlk oyunlarından bu zamana kadar popülerliğini hiç azaltmayan serilerden olan Assassin’s Creed, şu sıralar yeni bir oyunuyla gündemde ilgiyi üzerine topluyor. Assassin’s Creed: Valhalla adındaki yepyeni bir oyunla bizleri adeta oyunun içine hapsetmeyi hedefleyen şirket, Assassin’s Creed: Valhalla ile beraber bizleri 9. Yüzyılın Viking dünyasına götürüyor. Oyunda birçok farklı bölgede yaşayan dört krallık arasında ittifaklar kurmak, oyunun büyüleyici dünyasını tekrardan bizlere hatırlatıyor.

Karakterleri Özelleştirebilirsiniz


Assassin’s Creed: Valhalla ile beraber yalnızca bir karakterimizin olmayacağını söylemek mümkün. Yeni oyunla beraber Viking dünyasına adım atacağınız gibi buna ek olarak Eivor’un cinsiyetini de değiştirebileceksiniz. Bunun yanında karakterimizin dövmelerini de seçebilme şansımızın olduğunu ve buna ek tekneleri de isteğe göre geliştirebildiğini, dizayn edilebildiğini belirtmeden geçmeyelim. Oyun içerisinde elinize geçen gizli ödüllerle geminize eşsiz bir tasarım ekleyebilirsiniz.

Kılıçların ve kanların bol olduğu, baltaların köreldiği bu oyun, Viking’lerin sahnelerinde bizleri ekrana hapsedecek. Ayrıca oyun içerisinde sadece savaşmakla kalmayıp bununla beraber oyunda siyasi olarak da istediğiniz tarafa dahil olabilir, büyük savaşlarda da bulunabilirsiniz.

Oyundaki en büyük amaçlarımızdan birisi klanımızı büyütmek, evimizi ve Kuzgun klanını eşsiz bir klana çevirmek diyebiliriz. Bu amaçla birçok macerada bulunacak bununla sınırlı kalmayıp, şehrimizi geliştirebilecek, şehrimizi geliştirdikçe de gelen saldırılardan korunabilmek için birçok farklı strateji kurmak zorunda olacağız.

Ubisoft oyun için ihtiyaç duyulan sistem gereksinimlerini açıkladı. Dört çekirdekli ve 8 iş parçacıklı bir CPU, 8 GB RAM ve bununla beraber bir de GeForce 1080 ve üzeri ekran kartının olması oyunu 1080p 60 FPS olarak oynamak için gerekli olarak görüldü. Öte yandan oyunu 4K olarak oynamak isteyen oyuncuların ise Ryzen 7 3700X’e sahip olması Ubisoft tarafından öneriliyor.

Oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.