1. Haberler
  2. Tarayıcı Oyunlarının Avantajları ve Dezavantajları

Tarayıcı Oyunlarının Avantajları ve Dezavantajları

23 Mayıs 2020 23:20

Tarayıcı Oyunlarının Avantajları ve Dezavantajları nelerdir?

Bugün, çevrimiçi oynanabilecek birçok oyun bulabilirsiniz. Bununla birlikte, tarayıcı tabanlı oyunlar özellikle çocuklar arasında en popüler olanlardır. Bu oyunlarla ilgili iyi bir şey, herhangi bir kurulum veya üst düzey donanım gerektirmemesidir. Bunun yanı sıra, başka birçok avantaj da sunuyorlar. Bu yazıda, bu oyunların bazı önemli avantajlarına ve dezavantajlarına bir göz atacağız. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Günümüzde, bu ürünleri birçok türde ve yerde bulabilirsiniz. Ayrıca, tüm konularda bulunabilirler. Ayrıca, tüm popüler web tarayıcılarını desteklerler. İddiaya dayanarak, rol oynama, atıcı ve strateji temelli başlıklar arasında değişebilirler. Bunlardan bazıları sonsuza dek oynanabilir. Bu oyunların avantajlarına bir göz atalım.

Tarayıcı Tabanlı Oyunların Avantajları


Her şeyden önce, bu oyunların birincil avantajları, doğrudan tarayıcıda oynanabilmesidir, bu da önce onları indirip yüklemenize gerek olmadığı anlamına gelir. Böylece size çok zaman kazandırabilirler.

Yapmanız gereken tek şey web tarayıcısını kurmak ve gitmekte fayda var. İster ofiste, ister okulda, ister internet kafede olun, onları oynayabilirsiniz. Ve harika olan şey, internete bağlı olduğunuz sürece cep telefonlarınızda da oynayabileceğinizdir.

Başka bir avantaj, bu ürünlerin fiyatı ile ilişkilidir. İyi haber şu ki, bu oyunların çoğu ücretsiz oynanıyor. Bu nedenle, çok çeşitli başlıklara göz atabilir ve sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz konulara karar verebilirsiniz.

Bu oyunların popülaritesinin artmasının bir başka nedeni de topluluk faktörüdür. Nitekim, birçok insanın bu unvanları oynamasının ana nedeni budur. Ortak eylemler icra öncesinde önceden planlandığından, oyuncular bir sonraki hamlelerini yapmadan önce bunun hakkında konuşurlar.

Dezavantajları

Tarayıcı oyunları çevrimiçi oyunlar olduğundan, İnternete bağlı olmadığınız sürece bunları oynayamazsınız. Oynarken, bağlantıyı kaybederseniz ilerlemenizi kaybedebilirsiniz ve baştan başlamanız gerekir. Ve bu çoğu oyuncu için can sıkıcı olabilir.


Ve bu ilerleme kaybı daha sık bağlantıda kalmanızı gerektirir. Hepimiz gün boyu çevrimiçi olamayız. Bu, bu ürünlerin başka bir büyük dezavantajıdır. Bunun dışında, hızlı bir internet bağlantınız yoksa, hızlı bir bağlantı gerektiren başlıkları oynayamazsınız. Bağlantı hızınız düştüğünde başlıklardan bazıları bile gecikebilir.

Bu oyunların bir başka ana dezavantajı, çoğunun kurulum gerektiren PC oyunlarıyla rekabet edememesidir. Başka bir deyişle, daha düşük kaliteli grafiklere sahiptirler. Bu nedenle, ayrıntılı grafiklerin ve keskin görüntü kalitesinin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak, çok daha iyi grafikler sunan gelecekteki oyunların tadını çıkarabileceksiniz.

Uzun lafın kısası, bu tarayıcı oyunlarına ve avantaj ve dezavantajlarına bir girişti. Bu oyunları beğendiyseniz, tonlarca başlık bulmak için Google'da arama yapabilirsiniz. Bu yardımcı olur umarım.