1. Haberler
  2. Tamamen Dijital Olan 3. Bir Xbox Geliyor!

Tamamen Dijital Olan 3. Bir Xbox Geliyor!

11 Eylül 2020 18:59

Microsoft tarafından yaklaşmakta olan yeni Xbox tanıtımları merakla bekleniyor. Konsollarla ilgili yeni bir ürün daha bulunacağını dile getiren Microsoft, Xbox Series X e yeni bir ürün daha getirecek!

ABD merkezli bir dev olan Microsoft tarafından yeni ürünler sık sık gündeme geliyor. Microsoftun açıklamış olduğu Xbox Series yanına yeni bir oyun konsolu daha geliyor. Oyuncular Microsoft konusunda üçüncü bir Xbox daha tanıtabileceği konuşulmaya başladı. Hal böyle olunca herkes yeni bir Xbox Series beklentisine giriyor. 

Sıkı bir Xbox habercisi olan Twitter kullanıcısı Idle Sloth, bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve durumun ilerleyeceğini söyledi. Söz konusu fenomenin yaptığı bir paylaşımla yeni Xbox'ların iki değil, üç model olarak geleceğini söyledi. Bu üçüncü konsolun "Xbox Series V" olarak isimlendirileceğini ifade eden Sloth, bu konsolu performans açısından Xbox Series X ve Xbox Series S arasına yerleştiriliyor. Ayrıca bu üçüncü Xbox, herhangi bir disk girişine sahip olmayacak. Yani konsol, tamamen dijital olarak karşımıza çıkacak.


Ürünle ilgili yeni görsel oldukça sanal bir yapıda gelecek gibi görünüyor. İnanmakta güçlük çekebilirsiniz ama Xbox Series X disk girişi olmadan gelecek gibi iddia ediliyor. Hal böyle olunca da herkes bu ürünle ilgili bazı şeyleri toparlamak istiyor. 

Geneli itibariyle baktığımız zaman konsolun gelmesi uzun süredir bekleniyor. Şimdi bir de PS5 rekabeti ile ürünün daha erken gelme durumu var. Bakalım bu ürüne dair nasıl bir satış stratejisi yapılacak ve neler karşımıza çıkacak.