1. Haberler
  2. Steam Deck Çıkış Tarihinin 2022’ye Ertelendiği Açıklandı

Steam Deck Çıkış Tarihinin 2022’ye Ertelendiği Açıklandı

14 Kasım 2021 16:01

Konsol dünyasında PC heyecanı yaşatacak olan Steam Deck’in resmi çıkış tarihi kısa süre önce ileri bir tarihe alındı. Bununla beraber çip üretiminin yetersizliği nedeniyle firmanın üretim planlarını bir süre ertelediği açıklandı.

Her geçen süreçte yepyeni oyunlar ve beraberinde yepyeni teknolojilerin tanıtılmasıyla beraber gerek video oyun sektörü gerekse teknoloji gelişmeye devam ediyor. Öte yandan son zamanların en popüler el konsolu olarak adı geçen Steam Deck’İn erteleme haberi kısa süre önce açıklandı. Bununla beraber geliştirici firma tarafından yapılan açıklamalara göre Steam Deck çıkış tarihi gelecek yılın Şubat ayına kadar ertelenmiş durumda.

Steam Deck Çıkış Tarihi Kısa Süre Önce Ertelendi


Geliştirici firma tarafından yapılan açıklamalara göre “Küresel tedarik zincirindeki soruları aşabilmek için elimizden geleni yapmış olmamıza rağmen, malzeme sıkıntısı ve bileşenlerin tesislerimize zamanında ulaşmaması nedeniyle, başlangıçta çıkış tarihlerini tutturmayacağız" sözlerine değinildi.

Steam Deck Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak


Steam Deck üç farklı versiyon ile karşımıza çıkacak. Bununla beraber cihazın teknik özellikleri birbiriyle aynı olarak sunulsa da üç farklı modeli birbirinden ayıran özellik ise depolama alanı olarak açıklandı. 64 GB, 256 GB, 512 GB olarak belirlenen üç farklı modelin sırasıyla 399 dolar, 529 dolar ve 649 dolar olarak çıkış yapacağı açıklandı. Bunun yanı sıra çanta ve beraberinde ekran koruması eklentileri de cihazla beraber olacak.