1. Haberler
  2. Star Wars Oyunları Artık Lucasfilm Games Markası Altında Çıkış Yapacak

Star Wars Oyunları Artık Lucasfilm Games Markası Altında Çıkış Yapacak

13 Ocak 2021 23:17

Popüler oyun serisi Star Wars oyunları artık tek bir isim altında çıkış yapacak.

Star Wars resmi internet sitesi üzerinden yapılan bir duyuru ile serinin yeni oyunları ve tüm Star Wars oyunları artık Lucasfilm Games markası altında çıkış yapacak. Öte yandan Lucasfilm Games bildiğimiz gibi bir dönem Star Wars oyunlarının altına imzasını atıyordu. Buna ek olarak sonrasında ise firmanın Disney tarafından satın alındığını görmüştük. Disney bu hamlesi ile beraber tüm oyunları aynı çatı altında toplamayı hedeflediğini ve yapılan duyuru neticesinde hesapların isimlerinde değişikliğe gidildiği belirtildi.

Star Wars Oyunları Artık Lucasfilm Games Tarafından Sunulacak


Son yıllarda firmaların artık tek bir çatı altında toplanmaya çalıştığını görebiliyoruz. Daha öncesinde Xbox Game Studios açıklaması gelmişti daha sonrasında ise Sony tüm 1.parti firmalarını Playstation Studios adı altında bir araya getirmişti. Bu hamle ile beraber Disney firmasının da benzer adımlar attığını dile getirmek mümkün. Lakin atılan bu adımın geleceğe yönelik olma ihtimali de oldukça yüksek.

Star Wars oyunları hakları bildiğimiz gibi oldukça uzun bir süredir EA Games firmasına ait. Öte yandan bu hakların süresi ise 2023 yılında dolacak. Sonrasında yeni bir anlaşmaya gidilmez ise eğer Star Wars için tüm oyun hakları direkt olarak Disney, dolaylı yoldan ise Lucasfilm Games bünyesinde toplanmış olacak. Ek olarak Star Wars: Squadrons ile ilgiyi üzerine toplayan dev oyun stüdyosu EA Games, Respawn ile beraber kısa bir süredir Star Wars Jedi: Fallen Order’ın yeni oyununu geliştirmekle meşgul.