1. Haberler
  2. Spider-Man: Miles Morales’te Türkçe Dil Desteği Olmayacağı Resmi Olarak Açıklandı!

Spider-Man: Miles Morales’te Türkçe Dil Desteği Olmayacağı Resmi Olarak Açıklandı!

14 Kasım 2020 17:15

Playstation Türkiye, PS5’in çıkış oyunları listesinde olan ve oldukça popüler bir oyun olarak adından söz ettiren Spider-Man: Miles Morales’in Türkçe dile desteğine sahip olmayacağını resmi bir şekilde açıkladı. Geçtiğimiz birkaç saat içerisinde oyunun Türkçe dil desteğini almayacağını açıklayan ekip, bunun nedeninin ise iletişim hatasından kaynaklandığını belirtti.

12 Kasım’da ABD ve diğer birçok Güney Amerika ülkelerinde satışa sunulan Playstation 5, bildiğiniz gibi 19 Kasım tarihinde de ülkemizde satışa sunulmuş olacak. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı seçeneğiyle oyuncuların karşısına çıkacağı dile getirilen Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununun Türkçe dil desteğine sahip olmadan çıkış yapacağı dile getirildi.

Enis Kirazoğlu, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’ın iletişim sıkıntılarından dolayı Türkçe dil desteğine sahip olmayacağını dile getirdi.


Playstation Türkiye ise konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada ise şu sözlere yer verdi: "Üzülerek belirtmek isteriz ki Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Türkçe dil desteği içermeyecektir. İletişimde yaşanan bu hatadan dolayı özür dileriz. Diğer PS5 çıkış oyunları olan Astro's Playroom, Sackboy: Büyük Macera ve Demon's Souls oyunları Türkçe dil desteğiyle beraber geliyor. Bu konuda sorularınız olması durumunda bize ulaşabilirsiniz."

Playstation Türkiye’nin yapmış olduğu açıklamanın ardından birçok oyuncu tepkisini göstererek, oyunu Türkçe dil desteği sebebiyle satın aldığını dile getiren birçok oyuncu, yaşanan mağduriyetin giderilmesi gerektiğini dile getirdi. Oyuna ne sebeple Türkçe dil desteğinin eklenmediğine dair net bir açıklama gelmezken bunun yanında oyuncuların mağduriyetinin giderilip giderilmeyeceğine yönelik de bir açıklama gelmedi.