1. Haberler
  2. Sony Yeni Patentiyle Ses Getirecek! Sony PlayStation 5 PRO Gelebilir

Sony Yeni Patentiyle Ses Getirecek! Sony PlayStation 5 PRO Gelebilir

02 Ağustos 2020 18:18

Son zamanların en çok ses getiren firmalardan birisi de hiç şüphesiz ki Sony oldu. Yeni piyasaya çıkan PlayStation 5 modelinin ses getirmesinden sonra, firma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. PS5 modelinin yanı sıra bir de PRO serisini çıkarmayı hedefleyen firma, yeni aldığı patentle konsol oyuncularını bir hayli heyecanlandırdı diyebiliriz. Peki firmanın aldığı bu patent hangi anlama geliyor, PlayStation 5 PRO serisi yola mı çıktı?

PlayStation 5 PRO Gelebilir

Son patentiyle bulut teknolojisi üzerinden oynanabilir bir oyun teknolojisine yönelen firma, bu defa GPU ve CPU ayarlarını da bir hayli yüksek açıkladı. Evde oynanabilir bulut teknolojisine sahip olan konsol ismiyle gelen firma, gerçekten de PRO serisini çıkaracak gibi görünüyor.

Hatırlarsanız son zamanlarda Microsoft tarafından da bazı konsolların üretimi tamamen durmuş, firma tek bir konsol üretimi üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştı. PlayStation 5 modelini ezip geçmeyi hedefleyen firma, Sony tarafından satın alınan yeni patentle birlikte şoka uğradı diyebiliriz.

Yakın Zaman Planında Pro Serisi Bulunmayacak

Firmanın açıklamalarına göre yeni alınan patent, aslında geçen senelerden beri firmanın hedefindeydi. Ancak PS5 modeli üzerinde yoğunlaşan ve bu modeli tamamen hazırlama çabasına giren firma, bunu başarınca da PRO serisi için yeni patentini duyurdu. Durum böyle olunca da Microsoft firması da yeni bir hamlede bulunacak gibi görünüyor.

Ancak, henüz PlayStation 5 resmi olarak satışa çıkmadığı için PRO serisinin de hemen çıkması beklenmiyor. Öncelikle ilk modelini piyasaya sürerek bir başarı yakalamak isteyen firma, sonrasında konsol oyuncularını sevindirecek PRO versiyonunu duyuracak. İlerleyen günlerde de eminiz ki, firmanın yeni çalışmaları hakkında çok sık bilgiler duymaya başlayacağız.