1. Haberler
  2. Sony, Playstation 5’in Kullanıcı Arayüzünü Paylaştı.

Sony, Playstation 5’in Kullanıcı Arayüzünü Paylaştı.

15 Ekim 2020 20:06

Sony, Playstation 5 oyun konsolunun arayüzünü oyunseverlerle paylaştı. Gelişticiler, bu arayüzün oyunculara daha fazla verimlilik sunacağını ve bununla beraber daha ilgi çekici, kişisel bir deneyim sunacağını dile getiriyorlar.

Japon merkezli dev teknoloji markası Sony’nin en bilinen ürünlerinden birisi Playstation oyun konsollarıdır demek mümkün. Öte yandan Playstation oyun konsollarına eklenecek olan en son model, Playstation 5’in arayüzü oyun severlerle paylaşıldı. Sony’nin resmi internet sitesi üzerinden Youtube video platformuna eklenen bu yeni arayüz içeriği, Playstation 5 oyun konsolunun nasıl görüneceğini de göstermiş oldu. Yeni gelen arayüz ile beraber oldukça dikkat çekici özellikler de sunulacak gibi duruyor.

Playstation tarafından yapılan açıklamalara göre gelen bu arayüz ile beraber her şeyden önce bir Kontrol Merkezi’ni bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra yetkililerden gelen açıklamalara göre Playstation 5 oyun konsolunda ihtiyaç duyulması ihtimali olan her şeye gelen kontrol merkezi tarafından kolay ve bir o kadar hızlı erişim sağlanabilecek. Oyunseverler, Playstation 5’in kumandası olan DualSense’in üzerinde yer alan Playstation logolu tuşa basarak hızlı bir şekilde Kontrol Merkezine erişim sağlayabilecekler.

Yeni Arayüz Hakkında Neler Biliniyor?


Playstation’ın resmi sitesi üzerinden yapılan paylaşımda, halihazırdaki tüm yazılım yığınının baştan sona komple düzenlendiğini ve yeniden oluşturulduğunu vurguluyor. Bunun sebebini ise şirket, oyunculara mümkün oldukça hızlı erişim sunabilmek adına oluşturulduğunu vurguluyor. Öte yandan Playstation oyun konsollarının arayüzünde gezmenin ve kütüphanenizdeki oyunlar arasında hızlıca geçiş yapmanın ve benzer daha birçok işlemin yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’te çok daha kolay olacağını vurguluyor. Bununla beraber şirketin açıklamalarına göre cihazla etkileşime girme süresinin düşmesi, oyuncuların oyunlarda daha fazla vakit geçirebilmesine olanak tanıyacak.