1. Haberler
  2. Sony, Killzone Serisinin Sonunu Getiriyor Olabilir

Sony, Killzone Serisinin Sonunu Getiriyor Olabilir

12 Ocak 2021 20:42

Son oyunun üzerine tam 7 yıl geçen Killzone serisinin resmi internet sitesinin kapatılacağı açıklandı.

Uzunca bir süredir Sony ile anlaşma sağlayan Killzone serisinin fişi uzunca bir süre çekilecek gibi görünüyor. Buna ek olarak geliştirici firma uzunca bir süredir yeni oyununu görmediğimiz oyunun resmi internet sitesini kapatacağını dile getirdi. Öte yandan resmi sitenin kapatılmasının ardından siteye girmek isteyenler Playstation markasının internet sitesine yönlendirilecekler.

Sony, Killzone Serisinin İnternet Sitesini Kapatacağını Açıkladı


Killzone serisi bir zamanlar Playstation konsolunun en önemli oyunlarından birisi olarak adından söz ettiriyordu. Öte yandan oyunun geliştirici ekibi olan Guerilla Games ise son olarak Horizon Zero Dawn oyunu ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Bununla beraber geliştirici firma uzunca bir süredir bildiğimiz gibi Horizon Forbidden West adlı oyun üzerine çalışmalar ve geliştirmeler yapıyor. Görünen o ki resmi sitenin kapatılmasını da göz önünde bulundurursak bir süre sonra Killzone oyun serisine de dönüş yapılmayacağını dile getirebiliriz. Bununla beraber oyunun resmi internet sitesi üzerinde yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Killzone markasının resmi sitesi kullanımdan kaldırılıyor. Killzone.com sayfasını ziyaret edenler ilerleyen günlerde Playstation.com'a yönlendirilecek. Yapılan bu değişiklik Killzone Mercanery ve Killzone Shadow Fall için çevrimiçi çoklu oyuncu modları ve oyuncu istatistiklerini etkilemese de artık Killzone Shadow Fall oyununda klan oluşturmak ya da klan yönetimi mümkün olmayacak. Bu durum için özür dileriz.

Killzone.com ziyaretçilerine ve serinin hayranlarına yıllar boyunca yaptıkları destek için teşekkür ederiz."