1. Haberler
  2. Sony, Birkaç Playstation 5 Oyununun Çıkış Tarihini Açıkladı

Sony, Birkaç Playstation 5 Oyununun Çıkış Tarihini Açıkladı

12 Ocak 2021 20:44

Sony kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklama ile gelecek süreçlerde çıkış yapacak olan Playstation 5 oyunlarının ne zaman çıkış yapacağını belirledi.

Sony birinci ve üçüncü parti Playstation 5 oyunlarından birkaçının çıkış tarihini onayladı. Öte yandan geçtiğimiz yıl PS5 oyunlarının yer verildiği bir sunumda yer alan bazı ilgi çekici projeler ve hayranların heyecanla, sabırsızlıkla beklediği birçok oyunun hedeflenen çıkış tarihi kısmi bir şekilde belli oldu diyebiliriz. Bu oyunların arasında “Ghostwire Tokyo”, “Projekt Athia”, “Ratchet and Clank: Rift Apart” ve “Horizon Forbidden West” gibi birkaç oyun bulunuyor.

Playstation 5 Oyunlarının Hedeflenen Çıkış Tarihleri Açıklandı


Bildiğimiz gibi Sony’nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 5 için birçok oyun duyuruldu. Bunlara ek olarak birçok bağımsız yapımcılardan da gelen oldukça dikkat çekici oyunlar olmasıyla beraber hayranların uzunca bir süredir beklediği yeni oyunlar hakkında da duyurular geldi. Bunların yanı sıra oyunların arasında en çok merak edilen yeni God of War oyunu oldu. Ayrıca birçok oyunun hedeflenen çıkış tarihi net bir şekilde açıklanmıyor olsa da tekrar çıkış yapacak ve ertelenen oyunlar da bu listede yer alıyor.

2021 yılının Mart ayında uzunca bir süredir beklenen oyun Housemarque aramıza geri dönüyor. Buna ek olarak Horizon Forbidden West’de bu yıl içerisinde oyuncularla bir araya gelecek.

Üçüncü parti oyunlar arasında ise Kena: Bridge of Spirits: Mart ayında, Solar Ash: Haziran ayında ve Little Devil Inside ise Temmuz ayında, Stray ve Ghostwire Tokyo ise Ekim ayında aramızda olacak.