1. Haberler
  2. Sonic The Hedgehog 2, Steam’de Ücretsiz Oldu

Sonic The Hedgehog 2, Steam’de Ücretsiz Oldu

12 Ekim 2020 14:03

60. yıl dönümünü kutlayan dev oyun geliştirici firma SEGA, Steam oyun platformu ile bir iş birliğine imza attı. Bu kampanya ile beraber en bilinen oyunlardan birisi olan Sonic The Hedgehog 2, ücretsiz olarak dağıtılıyor. Öte yandan şirket diğer yapımları için de oldukça fazla indirimlere gidiyor.

Video oyun dünyasının en bilinen isimlerinden olan SEGA, şu sıralar tam 60. Yıl dönümünü kutlamakla meşgul. Bununla beraber Steam ile beraberi bir iş birliğinde bulunan SEGA, oyun severleri bu iş birliğine ortak ederek en köklü oyunlardan olan Sonic The Hedgehog 2’yi kısa bir süre içerisinde ücretsiz olarak dağıtıyor.

Oyuncuların yakından tanıdığını, mavi kirpi olan Sonic’in yılların oyunlarından birisi olan Sonic The Hedgehog 2, ilk kez 1992 yılında oyun dünyasına sunulmuştu. Yıllar geçtikçe değişimlere uğrayan oyun, 2011 yılı içerisinde son halini almış bulundu. Daha sonrasında dev oyun platformu olan Steam’de satışa sunuldu. SEGA’nın şimdi Steam ile yapmış olduğu iş birliği ise Sonic’in oyuncularla ücretsiz olarak buluşmasını sağlıyor. Öte yandan oyunun Steam fiyatının ise 10 TL olduğunu da belirtmekte fayda var.

Sonic The Hedgehog Ücretsiz Oldu!


Sonic The Hedgehog 2’nin iki boyutlu oyun kategorisinde olduğunu söylemek mümkün. Oyunseverler, bu oyun içerisinde kendilerine sunulmuş olan birçok zorlu parkuru geçmekle daha yeni yerlerin kilitlerini açmaya çalışıyorlar. Öte yandan oyun an itibarıyla ücretsiz olarak ücretsizken bunun yanında oyun, 19 ekim tarihine kadar ücretsiz olarak Steam kütüphanesine eklenebilir.

SEGA firmasının en ikonik oyunlarından olan Sonic The Hedgehog 2, sistem gereksinimleri konusunda hiçbir ağırlık hissettirmiyor diyebiliriz. Herhangi bir PC ile beraber oyunu keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz. Öte yandan oyunun 50 MB boş alana ihtiyaç duyduğunu dile getirmek mümkün.

Tüm bunların yanı sıra SEGA firmasının Steam oyun platformu ile yapmış olduğu kampanya sadece Sonic The Hedgehog ile sınırlı değil. Bununla beraber kampanya dahilinde birçok SEGA oyunu da halihazırda bulunuyor. Örneğin SEGA oyunları ve ek paketleri içeren SEGA Mega Drive and Genesis Classics ile yüzde 90’a varan indirimlerle oyunları satın alabilmeniz de mümkün. Bunun yanında Company of Heroes 2’ye de yüzde 95 indirimle 1,55 TL fiyat etiketiyle sahip olabilmeniz mümkün.