1. Haberler
  2. Sokağa Çıkma Yasağında Hangi Oyunlar Oynanmalı?

Sokağa Çıkma Yasağında Hangi Oyunlar Oynanmalı?

25 Haziran 2020 23:30

Korona Virüsü nedeniyle evlerimizde kalmamız gereken şu günlerde zaman geçirecek uğraşlar arıyoruz. Özellikle genç kitle bu dönemde bilgisayar oyunlarına merak saldılar. Bizde zamanın geçmediği bu zor günleri biraz olsun eğlenceli hale getirecek birkaç oyunu sizin için derledik.

Korona Virüsü nedeniyle evlerimizde kalmamız gereken şu günlerde zaman geçirecek uğraşlar arıyoruz. Özellikle genç kitle bu dönemde bilgisayar oyunlarına merak saldılar. Bizde zamanın geçmediği bu zor günleri biraz olsun eğlenceli hale getirecek birkaç oyunu sizin için derledik.

Listemizde GTA gibi geleneksel oyunlar yerine biraz nostaljik oyunlara yer vereceğiz. İlk oyunumuz Red Alert 2. Bir savaş strateji oyunu olan Red Alert’i oynamadıysanız kesinlikle bir devri kaçırmışsınız demektir. Silah ve asker üreterek rakiplerinizi alt etmeye çalıştığınız oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynayabilme şansına da sahipsiniz. Nükleer füze gibi uçuk silahlarında yer aldığı oyunda rakibinizin tepesine bir tane nükleer füzeyi tıp komple ortadan kaldırabileceğiniz gibi bomba yüklü kamyonlarla da saldırı gerçekleştirebilirsiniz.


İkinci oyunumuz Cossacks. Cossaks da bir askeri strateji oyunu. Bir çoğumuzun bilgi Age Of Empire’ın farklı bir tarzı olan Cossacks’da bir şehir kurabilirsiniz. Şehir kurma işleminin ardından artan kaynak ihtiyaçlarınız için ordu kurup düşmanlarınıza saldırabilirsiniz. Siz saldırmasanız da bir süre sonra onlar size saldıracaktır.

Üçüncü önerimizse Minecratf. Minecraft’ı bilmeyen insanı bulmak gerçekten zor. Ama bu oyunda zaman geçirmek için önemli bir alternatif. Oyunun dünyasına girdiğinizde ev yapmak barınmak ve yaşamak için çaba sarf ederken madenlerde değerli bir şeyler ararken zamanın nasıl geçtiğini fark bile edemiyorsunuz.


Dördüncü ve son oyun önerimiz ise Open TTD oyunu. Bu oyunu birçok insan duymamış olabilir. Belki sizde ilk defa duyuyorsunuz. Ancak Open TTD gibi bir kapsamlı ve güzel bir oyun ne yazık ki bir daha gelmedi. Üstelik oyun ücretsiz olarak sunuluyor. Boyut olarak da oldukça küçük olan oyunda bir ulaşım şirketi kuruyorsunuz ve haritadaki şehirlerde ulaşımı sağlıyorsunuz. Oyunda havalimanı, tren garı ve yollar inşa edip şehirler arasında yolcu taşımacılığı yapabildiğiniz gibi fabrikalar arasında ham madde taşıma işi de yapabiliyorsunuz. Tabi yaptığınız yol ve projelerde sinyalizasyon işini iyi yapamazsanız kazalar kaçınılmaz oluyor. Uçağınız düşebiliyor yada trenleriniz birbiri ile çarpışabiliyor. Sinyalizasyon koymayı unuttuysanız treniniz karayolun hem zemin geçitten geçen otobüs yada kamyonunuzu ezebiliyor. Size önerimiz tren yollarını hem zemin geçit yerine köprülü yapın. Böylelikle kara yolundaki araçlarınızı da tehlikeye atmazsınız. Ama rakipleriniz sizin gibi ince düşünmeyebilir. Yazıdan da anlayacağınız üzere Open TDD dünyasına girdiğinizde zamanınız su gibi akıp gidecektir.