1. Haberler
  2. SEGA, Nights Into Dreams Oyununu Steam Platformunda Ücretsiz Yaptı

SEGA, Nights Into Dreams Oyununu Steam Platformunda Ücretsiz Yaptı

15 Ekim 2020 18:17

60. yıl kutlamalarına tüm hızıyla devam eden SEGA, Night Into Dreams adındaki oyununu Steam platformu üzerinde ücretsiz olarak oyunculara sunuyor. Öte yandan normal fiyatı 15 TL olan bu oyun, kurgusal bir rüya diyarındaki üç arkadaşın hikayesine bizleri dahil ediyor.

Video oyun sektörünün en eski markalarından birisi olan SEGA, 60. Yıl dönümü için birçok kampanya yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bununla beraber oldukça kısa bir süre önce birçok farklı kategorideki oyunu ücretsiz olarak oyun dünyasına sunan dev şirket, şimdi de bir kampanyayı daha oyun dünyasına sundu. Öte yandan bu kampanyayla beraber, Steam platformunda 15 TL fiyat etiketiyle sahip olabileceğiniz NIGHT Into Dreams adındaki bir oyun sunuluyor.

NIGHTS Into Dreams oyunu adından 1996 yılında söz ettiremeye başlamıştı. Lakin çıkış yaptığı o yıllarda değişen koşullar sebebiyle, oyunun revize edilmesi kaçınılmaz bir hale dönüştü. Bununla beraber hal böyle olunca SEGA firması da bu oyunu gözden geçirerek 2012 yılı içerisinde Steam platformu üzerinden oyun dünyasına sunulmuştu. Oldukça eğlenceli bir platform oyunu olarak oyun dünyasıyla tanışan NIGHTS Into Dreams, şirketin kampanyaları ile beraber ücretsiz kitaplığa eklenebiliyor.

NIGHTS Into Dreams Nasıl Bir Oyun?


NIGHTS İnto Dreams oyunu, rüyaların dünyası olarak geçen Nightopia’da geçiyor. Bununla beraber üç sıkı dostun macera serüvenine odaklandığımız bu oyundaki asıl amacımız ise oyundaki birbirinden farklı konumdaki turları tamamlayarak yarışın sonunda en yüksek puanı almak. Eğer günümüz oyunlarından sıkıldıysanız ve yeni ve farklı bir oyun arayışı içerisindeyseniz tam size göre bir oyun demek mümkün. Öte yandan NIGHT Into Dreams oyunu nostaljiyi yaşatacak cinsten.