1. Haberler
  2. Rockstar Games’in Eski Bir Çalışanından GTA 6’nın Çıkış Tarihine Dair Açıklama Geldi

Rockstar Games’in Eski Bir Çalışanından GTA 6’nın Çıkış Tarihine Dair Açıklama Geldi

11 Ocak 2021 22:09

Uzunca bir süre Rockstar Games’te çalışmış olan bir kişi, çıkışına kısa süre kaldığı tahmin edilen GTA 6 ile ilgili açıklamalara yer verdi. Öte yandan GTA 6’nın geliştirildiğini oldukça net bir şekilde açıklayan kişi, çıkış tarihi ve duyuru tarihini ise bilmediğini dile getirdi.

Video oyun dünyasının en bilinen isimlerinden birisi olan Rockstar Games, 2019 yılından bu yana en çok merak edilen GTA 6 ile hala gündemi sarsıyor. Öte yandan uzunca bir süredir ortaya atılan iddialar, yaşanan sızıntılar ve bunun yanı sıra tahminler oyun dünyasının en popüler isminin yolda olduğunu düşünüldü. Lakin yaşanan birçok yeni gelişme ile beraber GTA 6’yı bekleyen oyuncuların sinirlerini zorlayacak diyebiliriz.

Twitter üzerinde yapılan paylaşımlar doğrultusunda eski bir şirket çalışanı, oyuna dair gayriresmi açıklamalara ve paylaşımlara yer verdi. Yapılan açıklamaların ardından oyuna dair neredeyse net bilgiler verildi.


Rockstar Games oyun stüdyosunun eski personellerinden birisi olan Yan2296 kullanıcı adlı kişi, GTA 6’nın geliştirildiğini dile getirdi. Konu üzerine uzunca süredir konuşulması aslında GTA 6’nın geliştiriliyor olmasını biraz da olsa düşündürüyordu. Ayrıca GTA 6’yı bekleyen büyük bir oyuncu kitlesi, ortaya atılan iddiaların kaynağının Rockstar Games olduğunu tahmin ediyordu. Bununla beraber Yan 2295’in bu açıklaması aslında çok da sürpriz değildi diyebiliriz. Öte yandan birçok oyuncuya ve birçok kişinin tahminlerine ve tüm bunlara ek olarak yapılan yeni açıklamanın ardından yeni oyunun 2023 yılında çıkış yapacağı ön görülüyor.