1. Haberler
  2. Rockstar Games, GTA: The Trilogy The Definitive Edition’ın PC Satışlarının Durdurulduğunu Açıkladı

Rockstar Games, GTA: The Trilogy The Definitive Edition’ın PC Satışlarının Durdurulduğunu Açıkladı

14 Kasım 2021 16:00

Rockstar, geçtiğimiz saatlerde Rockstar Games Launcher uygulamasının çevrimdışı kalmasından sonra şimdi de GTA: The Trilogy – The Definitive Edition’ın PC platformundaki satışlarını bir süreliğine durdurduğunu açıkladı. Öte yandan Rockstar oyunda yer alan istenmeyen dosyalar sebebiyle böyle bir adım atıldığını açıklarken sosyal medya üzerinde ise bunun sebebinin oyunların grafiklerinden kaynaklandığı iddia edildi.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition PC Sürümü Satıştan Kaldırıldı


Bir süredir büyük bir merakla beklenen ve en sonunda bu hafta içerisinde yayınlanmaya başlayan GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, oyunseverlerin büyük merakını ve heyecanını adeta yok etti diyebiliriz. Öyle ki Rockstar Games Launcher uygulamasında PC versiyonu yayınlanan oyunun, uygulamanın çevrimdışı olmasıyla beraber uygulama tamamen çevrimdışı hale getirildi. Öte yandan ortaya çıkan sorunların giderilmesi için adımlar atan geliştirici firma web sitesi üzerinden oyunun PC platformu için satışının kaldırıldığını resmi olarak açıkladı.

Oyunun çıkışından daha bir hafta geçmeden istenmeyen dosyalar sebebiyle kaldırılmasının yanı sıra grafik kalitesinin de birçok oyuncu tarafından alay konusu olduğunu dile getirebiliriz. Öte yandan Rockstar Games tarafından klasikleşmiş yapımlardan olan bu üç oyunun yenilenmiş sürümü olan GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, yüksek görüntü kalitesi ile oyunseverlere sunulması planlanıyordu.

Rockstar Support, gün içerisinde yapmış olduğu resmi Twitter hesabı üzerindeki paylaşımında Rockstar Games Launcher’ın yeniden aktif hale getirildiğini fakat GTA: The Trilogy – The Definitive Edition oyununun eklenmemesi gereken dosyalardan dolayı halihazırda satın alınamayacağını ve beraberinde oynanamayacağını belirti. Ayrıca adı geçen eklenmemesi gereken dosyaların lisanssız müzikler olduğu da belirtiliyor. Rockstar Games tarafında işler yolunda gitmemeye devam ederken geliştirici şirket oluşan problemlerden dolayı oyunseverlerden özür dilediğini ve çalışmalara tüm hızla devam edildiğini belirtiyor.