1. Haberler
  2. Rockstar Games, GTA: The Trilogy İçin Oyunculardan Özür Diledi

Rockstar Games, GTA: The Trilogy İçin Oyunculardan Özür Diledi

21 Kasım 2021 00:48

Dünya devi oyun stüdyosu Rockstar Games’in son zamanlarda büyük bir merak uyandıran ve heyecanlı bir şekilde oyun dünyasına sunduğu GTA: The Trilogy’nin oluşan problemlerine karşı geliştirici firmanın resmi internet sitesi üzerinden özür yazısı paylaşıldı.

Oyun dünyasının büyük bir merakla beklediği ve son zamanların en çok konuşulan üçlemelerinden birisi olan GTA: The Trilogy Definitive Edition yaratmış olduğu heyecanı bir anda yok etti diyebiliriz. Öyle ki tüm beklentilerin altında çıkış yapan üçlemenin gerek grafikleri gerek oyun içi hataları gerekse fiyatı oldukça alay konusu olmuştu.

Son zamanlarda yoğunlaşan eleştirilerin ardından resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Rockstar Support, oyunun PC satışlarının tamamen durdurulduğunu açıkladı. Ayrıca geliştirici firma felaketle sonuçlanan oyun için Rockstar Games sitesinden resmi bir özür yazısı paylaşımında bulundu.

GTA: The Trilogy The Definitive Edition Paketi Tekrar Yayınlanacak


Kısa süre önce yayınlanan özür yazısında Rockstar Games; “Öncelikle bu oyunları oynarken sorunlarla karşılaşan herkesten içtenlikle özür diliyoruz. Bu üç oyunun güncelleştirilmiş versiyonları hem bizim kalite standartlarımızın hem de hayranlarımızın beklentilerinin altında kaldı. GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas oyunlarının klasik PC versiyonlarını en yakın zamanda paket halinde Rockstar Store’a ekleyeceğiz.” Şeklinde açıklama yaparken bunun yanında 30 Haziran 2022 tarihine kadar üçleme paketini satın alan PC platformundaki oyunseverlerin klasik üç oyuna bedavadan sahip olabileceklerini de açıkladı.

Ek olarak sosyal medya üzerinden ise şirket; “Bunu söylemek bize büyük üzüntü veriyor ancak oyun geliştirici ekibimizdeki bazı üyelerin sosyal medya üzerinden taciz edildiklerinin haberlerini alıyoruz. Oyuncularımızdan rica ediyoruz; lütfen bu süreci atlatmak için çalışmalarımızı devam ettirirken saygılı ve medeni ilişkiler sürdürmeye gayret edelim.” Açıklamasında da bulundu.