1. Haberler
  2. Retro Yarış Oyunu “Death Rally”, Steam’de Ücretsiz Oldu

Retro Yarış Oyunu “Death Rally”, Steam’de Ücretsiz Oldu

15 Eylül 2020 22:41

Remedy şirketi, kuruluşunun 25. Yılına özel olarak ilk oyununu ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. 1996 yılında yayınlanmış olan “Death Rally” adındaki oyuna artık Steam üzerinden ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Öte yandan bu kampanya da süre kısıtlaması da bulunmuyor.

Remedy Entertainment adındaki başarılı bir ekip tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen oyun, “Death Rally” olarak adlandırılmıştı. Bunun yanı sıra 1996 yılında oldukça sevilen oyun artık sonsuza dek ücretsiz oldu. Death Rally oyununu geliştiren başarılı ekip şirketin 25. Yılını kutlarken bununla beraber oldukça ses getiren oyununu ücretsiz olarak piyasaya sunulmasına olanak verdi.

Death Rally Nasıl Bir Oyun?


Death Rally, esasında üst açıdan baktığımız ve bununla beraber eğlenceli bir oyun olarak karşımıza çıktı diyebiliriz. Oyun içerisinde yarışın yanı sıra, rakiplerinizi alt etmek için çeşitli silahları da kullanabiliyorsunuz. Oyun aslında,2010 yılında oyun dünyasıyla tanıştırılan Blur’un atasıdır diyebiliriz.

Geliştirici ekip, uzunca bir süre içerisinde eskimiş olan Death Rally için bazı önemli çalışmalarda bulundu. 2009 yılında Windows işletim sistemine sahip PC’ler için ilk sürümünü yayınlayan ekip, yıllar sonra bile kendisine oyun bulabiliyor. Bununla beraber Remedy şirketi tarafından iyileştirmeler yapılan oyun, hala oldukça fazla oyun sever tarafından oynanıyor.

Death Rally Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Death Rally hakkında dile getirebileceğimiz bir diğer önemli nokta ise, esasında MS-DOS devri için geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüş bir oyun diyebiliriz. Bu sebeple oyun oldukça düşük sistem özelliklerine sahip cihazlarda da keyifli bir deneyim sunuyor. Hatta belirtmek gerekir ki Windows XP ile çalışan bilgisayarlar da dahi problemsiz olarak oyunu oynayabilirsiniz.