1. Haberler
  2. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

17 Haziran 2020 23:57

Red Dead Redemption 2 geliştirilmiş oyun özelliklerinin yanında duygu yüklü hikayesi ile de uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak bir oyun.

Red Dead Redemption 2 geliştirilmiş oyun özelliklerinin yanında duygu yüklü hikayesi ile de uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak bir oyun. Vahşi batının tehlikeli zamanlarında yaşayan bir çete ve çete üyelerinin arasındaki ilişkiyi başarılı bir şekilde işleyen oyunda tüm duyguları yaşayabiliyorsunuz. Bu defa birinci serideki kahramanımız John Marston ‘un yerini Arthur Morgan alıyor.

Bir kumpasın içine düşen iki yakın dost etraflarında gelişen oyunlara karşı kıyasıya bir mücadele veriyor. Her şeyin kızıştığı bir ortamda ansızın bastıran Tüberkiloz (verem hastalığı) yüzünden Arthur Morgan oldukça zor durumda kalır. Açık dünya oyunu olarak uyarlanan bu oyunda isterseniz birilerine sataşarak kavga çıkarabilir, üşüdüğünüzü, yorulduğunuzu, ihanete uğradığınızı ya da başınızın belada olduğu kaygısını yoğun bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Sadakat, güven, ihanet ve hırs temalarını başarılı bir şekilde işleyen Red Dead Redemption 2’nin oyun severlerin yorumlarına baktığınızda son derece yıldızlı notlar aldığını görebiliyoruz.


Oyun görsellik, akıcılık, insan ilişkileri, grafik detaylar ve hal durum incelemelerinde de son derece başarılı. Diyelim ki soğuk havalarda atınızla belirli bir süre ilerledikten sonra, attan indiğinizde atın sırtından çıkan buharı görebiliyorsunuz. Hatta bu duygu durumu öyle içinize işliyor ki atın yorulduğunu ve acıktığını düşünerek bir durakta mola verme ihtiyacı hissediyorsunuz.

5 Kasım 2019 ‘da piyasaya sürülen oyunun altında ise tabi ki Rockstars Games’in imzası var. Bu harika deneyimi yaşamak için PC, X BOX ONE, PLAYSTATİON 4 platformlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.