1. Haberler
  2. PUBG Mobile 1.0 Güncellemesi Yayınlandı

PUBG Mobile 1.0 Güncellemesi Yayınlandı

08 Eylül 2020 15:36

Son zamanlarda popülerliğini koruyan ve günümüzde en çok oynanan mobil oyun unvanını sürdüren PUBG Mobile, artık hileye geçit vermemek için hazırlanıyor. Kısa zamanda yeni güncellemeler alan oyun, bugün itibariyle yeni bir güncelleme yayınladı. 8 Ağustos – 13 Ağustos tarihinde oyuncular tarafından yapılacak güncellemelerde, birçok yenilik bulunuyor.

PUBG Mobile Hile Koruması Geliyor

PUBG Mobile altyapısında bugün ortaya çıkan güncellemeye göre hileci oyuncularla başa çıkmak isteyen firma, bu defa sağlam bir çalışma yaptı. Anti hile yazılımıyla birlikte gelen oyun, sürüm 1.0 olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda oynanış sırasında binalarda ve haritanın birçok alanında yenilikler yapan oyun, lobi kısmında da değişikliğe gitti.

Lobi Artık Daha Kullanışlı Olacak

PUBG Mobile lobisinin karışık olmasından dolayı şikayet eden oyuncular, artık bu karışıklıkla karşılaşmayacak. Lobide daha iyi bir gezinti yapılabilmesi için eklentileri bir nebze de olsa kısan oyun, göze karışık gelmeyen bir düzenleme yaptı. Oyuna başlamadan evvel oyuncuların rahatça gezinebilmeleri için en rahat düzenlemeler yapıldı.

PUBG Mobile 1.0 Güncellemesi Ne Zaman Çıkıyor?

PUBG Mobile 1.0 güncellemesi bugün itibariyle ortaya çıktı. 8 Eylül – 13 Eylül arasında güncellemelerini yapan kullanıcılar, oyun tarafından da çeşitli ödüllere sahip olabilecek. Ayrıca güncelleme bu tarihten sonrasına kalırsa, kullanıcılar mecburen oyunu güncellemek zorunda kalacak. Oyun güncellemesi yapılırken herhangi bir sunucu bağlantısı kopması olmayacak ve oyuncular sunucuların açılmasını beklemeyecek.

Güncelleme boyutlarına baktığımız zaman, IOS için bu boyut 2.17 GB olarak görünürken, Android için ise 1.8 GB olarak belirlenmiş. Ayrıca Livik haritasında yeni bir silah bulunacağı gibi, tüm haritalarda bina ve görsel iyileştirmeleri yapıldı. Bunun yanı sıra oyunda 23 Ekim tarihinden itibaren Cadılar Bayramı hastalık modunun da yer alacağını söyleyebiliriz.


Güncellemenin Ana Nedeni Hileler

Son zamanlarda bildiğiniz gibi, birçok oyuncu artık oyunu oynamayı bıraktı. Bunun nedeni sorulduğunda da, birçok cevap hileden kaynaklı gelmeye başladı. Oyuncu kaybetmemek ve daha iyi bir deneyim sunmak adına, oyun artık hilecilerle mücadeleye emin adımlarla başladı. İlerleyen günlerde güncellemenin artılarını ve eksilerini takip ederek sizlerle yeniden paylaşacağız. Bakalım bu durumda kazanan PUBG Mobile mi olacak, yoksa hileciler mi olacak?