1. Haberler
  2. PS5 Oyun Kolu DualSense, Şarj Konusunda Can Sıkıcı Bir Sorunla Karşı Karşıya!

PS5 Oyun Kolu DualSense, Şarj Konusunda Can Sıkıcı Bir Sorunla Karşı Karşıya!

17 Kasım 2020 18:07

PS5’in oyun kolu olarak bildiğimiz DualSense’te PS5 uyku modundayken oyun kolunun şarj olmasını engelleyen bir hata ile karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. Lakin bu problemin kasıtlı mı yoksa hata olarak mı verildiğini bilmiyor.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olarak adından söz ettiren PS5, geçen haftadan itibaren ABD ve diğer birçok ülkede satışa sunulmuştu. Öte yandan Konsol, 19 Kasım günü de dünyanın geriye kalan tüm bölgelerinde satışa sunulmuş olacak. Lakin görünen o ki Playstation 5’in lansman dönemi, Sony firması için oldukça problemli geçecek.

Bildiğiniz gibi Sony firmasının Playstation 5 yeni nesil konsoluna özel olarak tasarlamış olduğu yeni nesil oyun kolu DualSense, şarj edilebilir bir bataryaya sahip bir şekilde piyasaya sürülecek. PS5 oyun konsolunuzu kullanmadığınız zamanlarda DualSense’i şarj etmeniz gerekiyor. Öte yandan bazı oyunseverler tam da bu noktada bir problemle karşılaştıklarını aktardılar. Açıklamalara göre DualSense, PS5 yeni nesil konsolu uyku moduna geçtiği zaman bir dakika boyunca şarj oluyor ve daha sonrasında şarj işlemini yarıda bırakıyor ve durduruyor.


Şarj işleminin böylesine can sıkıcı bir şekilde durması, kasıtlı mı yoksa hata mı olduğu sorularını beraberinde getiriyor. Öte yandan bir Reddit kullanıcısı, şarj kablosunu PS5’in önündeki USB girişine takıldığında gerçekleştiğini ve kullanıcıların konsolun arka kısmında bulunan girişleri kullanmasıyla bu sorunu giderebileceklerini dile getirdiler. Ancak birçok oyuncu arka kısımda bulunan girişlerin de sorunu gidermediğini ve şirketin bu durumu düzeltmesi gerektiğini dile getirdi. Şirket ise bu konu hakkında hala bir açıklamada bulunmayarak sessizliğini koruyor.