1. Haberler
  2. Predator Sim Racing Cup 2021 Uluslararası Final Başlıyor

Predator Sim Racing Cup 2021 Uluslararası Final Başlıyor

04 Mayıs 2021 00:51

Dünyaca ünlü teknoloji markası Acer tarafından düzenlenen ve Assetto Corsa üzerinde gerçekleştirilen Predator Sim Racing Cup 2021, içerisinde bulunduğumuz Mayıs ayında gerçekleştirilecek. Oldukça büyük organizasyonda, Ulusal Final düzenlenecek. Öte yandan Final turunu kazanan oyuncu, Uluslararası Final’de yer alabilecek.

17 Mayıs 2021 günü gerçekleştirilecek olan etkinliğe ülkemizden de birçok oyuncunun katılacağı düşünülüyor. Özellikle de motorsporlarına karşı artan ilgi bunun gibi büyük çaplı etkinliklerin de ülkemizden çokça oyuncunun katılmasına yardımcı oluyor. Simülatör arenasına yeni katılan veya halihazırdaki yeteneklerini kanıtlamak isteyen oyuncular için yeni bir turnuvaya daha yer verildi.

Acer tarafından Assetto Corsa üzerinden gerçekleştirilecek olan Predator Sim Racing Cup 2021’e katılım sağlamanız için öncelikle 18 yaşında veya daha üstü yaşta olmalısınız. Bunun yanı sıra 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik sıralama turları ile başlayacak. 17-21 Mayıs tarihlerinde sıralama turlarıyla en iyi 20 tur süresini yakalayan oyuncular direkt olarak Ulusal Finale davet edilecekler. Sonrasında ise Ulusal Final’i kazanan isim ve en fazla 5 farklı konuk Uluslararası Final’e katılarak tüm e-Spor dünyasında adını duyurmaya çalışacak.

Predator Sim Racing Cup 2021 Sıralama Turları Nasıl Olacak?

Toplamda 5 gün yapılacak olan sıralama turları, Monza pisti üzerinde Mercedes AMG GT3 ile yarışılacak. Daha sonrasında en düşük süre içerisinde yapacağınız turun tekrarını elinizde bulundurmalısınız. Daha sonrasında en iyi turu yakalayan oyuncular kayıtlarını Organizatöre yani; R8G Esports’a gönderecek. Ayrıca araçta sürü yardımı özelliği de aktif olarak yer alacak.

Predator Sim Racing Cup 2021 Ulusal Final Nasıl Olacak?

Beş günlük rekabet dolu sürecin ardından en hızlı tur sürelerine sahip olan 20 başarılı yarışçı, Ulusal Final’e katılım sağlayabilecek. Öte yandan 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilebilecek olan final, 30 dakika alıştırma adımlarına başlayacak, 15 dakika sıralama turlarında yerini belirleyecek ve son olarak 45 dakika sürelik yarışa katılacak. Yarış sırasında asistlere izin verildiği gibi ayarları dilediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz. Ayrıca yarışın kazananı ödüllerle beraber Uluslararası Final’e katılım sağlayabilecek.

Predator Sim Racing Cup 2021 Uluslararası Final Nasıl Olacak?


30 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan Uluslararası Final turunda tüm ülkelerin Ulusal Final kazananları direkt olarak belirlenecek. Daha sonrasında 60 dakika süreli alıştırma turuna, 15 dakikalık sıralama turuna ve son olarak heyecan verici 90 dakikalık yarışa katılım sağlayan tüm başarılı yarışçı, en az bir kez pit stopa girmeli ve en az 1 litre yakıt eklemeli. Yarış esnasında stabilite kontrolüne, otomatik vitese ve son olarka ideal şerit yardımcısına izin verilmeyecek.

Predator Sim Racing Cup 2021’de Ödüller Neler?


Ulusal Kupa’da Verilecek Olan Ödüller:

  • Birinci Olan: Predator Orion 3000 masaüstü bilgisayar, Predator XB273X oyun monitörü
  • İkinci Olan: Predator Aethon 300 klavye, Predator Cestus 350 oyuncu faresi, Predator Gamimg MousePad XXL
  • Üçüncü Olan: Predator Galea 350 kulaklık

Uluslararası Şampiyona Verilecek Olan Ödüller:

  • “Predator tam kapsamlı yarış donanımı (Fanatec Podium DD2 direksiyon tabanı, Fanatec Podium F1 yarış direksiyonu, Fanatec Clubsport V3 pedal, Sim lab P1-X yarış kokpiti), Romain Grosjean’ın ekibinde yer aldığı R8G E-spor takımı üyeliğine sahip olabilecek.”