1. Haberler
  2. Playstation 5’in Türkiye Fiyatı Açıklandı.

Playstation 5’in Türkiye Fiyatı Açıklandı.

17 Ekim 2020 19:48

Sony, yeni nesil oyun konsolu olan Playstation 5’in Türkiye fiyatını açıkladı. Bununla beraber cihazın fiyat etiketine bakarsak, Playstation 5’in Xbox Series X ile büyük bir yarışa girecek gibi görünüyor.

Yeni nesil oyun konsolları aylardır adından söz ettirmekteydi. Bununla beraber iki dev firma olan Xbox ve Sony’nin kıyasıya çekişmesi, konsolların fiyatlarını etkilese de oldukça başarılı konsolların geliştirilmesine de sebebiyet verdi. Hem Sony hem de Microsoft şirketleri, geçtiğimiz haftalarda duyurusunu gerçekleştirdikleri Playstation 5 ve Xbox Series X oyun konsollarının kasım ayında daha fazla oyuncuyu çekebilmeleri için kıyasıya bir rekabete gireceklerini söylemek mümkün.

Playstation 5 Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz haftalarda Xbox Series X ve Xbox Series S’in Türkiye fiyatını resmi olarak paylaşan üretici firma Microsoft, rekabete açık bir fiyat etiketi belirledi. Hal böyle olunca rakip firma Sony’de Playstation 5’in fiyatlarını açıklamış oldu.

Playstation 5 Ne Zaman Satışa Sunulacak?


Japonya merkezli dev teknoloji markası Sony, en yeni oyun konsolu Playstation 5’in fiyatını resmi bir şekilde açıkladı. 19 kasım günü satışa sunulacak olan ve daha önceden açıklanmış olan PS5’in disk sürücülü sürümüyle beraber Türkiye’de 8.299 TL fiyat etiketine sahip olacağını söylemek mümkün.

Playstation 5 Digital Edition versiyonun ise ülkemizde 2021 yılında satışa sunulacağını söylemek mümkün. Ayrıca 2021 yılında satışa sunulacak olan bu modelin fiyatı ise şirket tarafından satışa sunulmasına yakın bir tarihte açıklanacak. Bunların yanı sıra Sony firması PS5’in resmi fiyatıyla için satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve yürürlükteki mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebileceği uyarılarında bulundu.