1. Haberler
  2. Playstation 5’in Dijital Sürümü Vatan Bilgisayar’ın Web Sitesi Üzerinde Listelenmeye Başladı

Playstation 5’in Dijital Sürümü Vatan Bilgisayar’ın Web Sitesi Üzerinde Listelenmeye Başladı

09 Ocak 2021 23:44

Ülkemizin ileri gelen e-ticaret sitelerinden birisi olan Vatan Bilgisayar, Playstation 5 Dijital Sürüm’ü web sitesinde “Çok Yakında” başlığı adı altında listelemeye başladı. Bununla beraber ürünün fiyatı veya ne zaman satışa çıkacağına dair net bir bilgi henüz bulunmuyor.

Japon devi teknoloji markası Sony, yeni nesil oyun konsolu olan Playstation 5’i geçtiğimiz kasım ayında ülkemizde satışa sunmuştu. Tam 8.299 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan konsol ilk parti için oldukça hızlı bir şekilde tüketilirken, daha sonraki stoklarında ise yine aynı manzarayla karşılaşmıştı. Kısa bir süre içerisinde tükenen konsol birçok kara borsacı tarafından satışa sunulmaya başlamıştı.

Ülkemizde en son açıklanan Playstation 5 fiyatı 8.299 TL olmasından ötürü oldukça zor satın alınıyor. Bu nedenle birçok oyuncu, daha uygun fiyatlı bir alışveriş yapmak nedeniyle Playstation 5’in Dijital Sürüm’ün satışa çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor. Bu konuda üretici firma Sony, disk okuyucu bulundurmayan sürümün 2021 yılı içerisinde ülkemize geleceğini belirtirmiş bununla beraber net bir tarihte bulunmamıştı.


Yeni yıla giriş yapmakla beraber Türkiye’nin ileri gelen e-ticaret sitelerinden birisi olarak bilinen Vatan Bilgisayar, Playstation 5 Dijital Sürüm’ü web sitesi üzerinden listelemeye başladı. Bununla beraber “Çok Yakında” açıklamasında bulunan ziyaretçileri karşılayan ürün sayfasında konsolun fiyatının yanı sıra ne zaman stoklarda olacağına dair net bir bilgi henüz yayınlanmadı. Ancak yapılan tahminlere göre halihazırda bulunan ilave gümrük vergisi gibi eklentilerle beraber 6 bin TL civarında olacağı tahmin ediliyor.