1. Haberler
  2. PlayStation 5 Çıkış Tarihi Nihayet Japonya’da Belli Oldu!

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Nihayet Japonya’da Belli Oldu!

11 Eylül 2020 13:07

Sony tarafından son dönemlerde ön plana çıkarılan PS5 ile ilgili gelişmeler sürekli devam ediyor. Nihayet çıkış tarihi belli oluyor!

Japon teknoloji devi olan Sony, bu konuda bazı açıklamaları yapmıştı. Hatta oyunları ve PS5 tasarımını da göstermişti. Ama net bir tarih vermemişti. Konsolun çıkış tarihini ve fiyatlarını da hala açıklamadı. Bu da resmi bilgiden çok bazı söylentilerin ortaya çıkmasına neden oluyor ve insanlar da bir şekilde kandırılmış hissedebiliyor.  

Amazon Japonya tarafından yapılan açıklamaya göre Playstation 5 için çıkış tarihi 20 Kasım!

Renka Schedule isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan açıklamalara göre Amazon Japonya üzerinde bir şarj standı satılmaya başladı. Haliyle oyun için çıkış tarihlerinin sızdırıldığı bu ürün adına, yeni konsol bilgileri de karşımıza çıkmaya devam ediyor!

Xbox 10 Kasım, PS5 20 Kasım’da Çıkacak deniyor!


Renka Schedule’ün tweetini Google Çeviri aracılığı ile Türkçeye çevirdiğimizde, “Bu ürün için planlanan çıkış tarihi 20 Kasım 2020” ifadesi ile karşılaşıyoruz. Sony’nin PlayStation 5 oyun kolunu PlayStation 5’in kendisinden önce satışa sunmayacağını tahmin ederek PlayStation 5’in çıkış tarihinin de 20 Kasım olabileceğini söyleyebiliriz.

İddiaları güçlendiren bir diğer unsur da Xbox ve PS5 in arka arkaya çıkma ihtimali. Bu duruma dair ön plana çıkarılacak olan çalışmalarla ilgili olarak her türlü rekabet durumu düşünülüyor ve PlaysTation ile ilgili seçenekler ön plana çıkıyor. Sony anavatanı olan Japonya üzerinde durum biraz daha bu şekilde ilerliyor. Bakalım güncel ilerleme hangi oranlar ve aralıklarla karşımıza çıkmış olacak ve ne şekilde bu süreçleri kendi içimizde değerlendirmiş olacağız! Merakla bütün detayları beklemedeyiz. Bununla birlikte, Microsoft’un Xbox Series X ve Series S için çıkış tarihini 10 Kasım olarak açıklaması, PlayStation 5’in de 20 Kasım’da piyasaya çıkabileceği ihtimalini güçlendiriyor.