1. Haberler
  2. Playstation 1 ve Playstation 2’nin Popüler Oyunu Tenchu, Playstation 5 için Gelebilir

Playstation 1 ve Playstation 2’nin Popüler Oyunu Tenchu, Playstation 5 için Gelebilir

08 Ocak 2021 00:13

Playstation 1 ve Playstation 2’nin popüler oyunlarından birisi olan Tenchu’yu geliştiren şirket, neredeyse unutulmuş olan bir oyunu tekrar oyun dünyasının gündemine taşıdı. Öte yandan yapılan bir açıklama sırasında Tekuma Endo, Playstation 5 yeni nesil oyun konsoluna özel olarak Tenchu oyununun çıkış yapabileceğini dile getirdi.

1994 yılında Playstation 1 oyun konsoluna katılan Tenchu, 16, yüzyıldaki Japonya’yı anlatıyor. Öte yandan Japonya’daki bir ninjayı konu alan oyun, tahmin edilenden daha fazla ilgi alınca geliştirici ekip bu ilgiden memnun kalmıştı. Daha sonrasında geliştiriciler oyunu bir seri haline dönüştürmüşlerdi.

Yapılan açıklamalara göre birçok oyunsever Tenchu’yu unutmuş olsa da Acquire adlı geliştirici firmanın bir numaralı isimlerinden olan Takuma Endo, bu oyunu asla unutmamış diyebiliriz. Öte yandan görünüşe göre Endo, çıkış yaptığı zamanların efsanesi haline gelen oyun serisini Playstation 5 ile yeniden oyun dünyasına katmayı düşünüyor. Lakin yapılan bu planın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise şu an için netleşmiş değil.

Takuma Endo, Yeniden Yapım Yerine Sıfırdan Tenchu Geliştirmeyi Hedefliyor


Japonya’nın ileri gelen video oyun dergilerinden olan Famitsu’ya bir röportaj veren Takuma Endo, yepyeni bir Tenchu oyunu ile ilgili planlar kurduğunu açıkladı. Lakin şu an için bunun yalnızca bir düşünceden ibaret olduğunu açıklayan Endo, sıfırdan bir Tenchu oyunu geliştirmenin ve yayınlamanın Playstation 5 için oldukça zorlayıcı bir süreç olacağını dile getiriyor.