1. Haberler
  2. Nioh Serisi 4K 120 FPS Desteği ile PS5’e Gelecek!

Nioh Serisi 4K 120 FPS Desteği ile PS5’e Gelecek!

14 Kasım 2020 17:12

Aksiyon ve rol yapma oyunlarının en bilinen isimlerinden olan Nioh, günümüze kadar birçok oyuncu tarafından büyük bir ilgi ile oynandı. Şu ana kadar 2 oyuna ev sahipliği yapan oyun serinin ilk oyununa 2017 yılında ulaşmıştık. Tam 3 milyondan fazla kopyaya sahip olan oyunun ikincisi ise geçtiğimiz mart ayı içerisinde oyun dünyasına katılmıştı.

Oyunun geliştiricisi olan Team Ninja firması ise Playstation Blog üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Bununla beraber oyunun geliştiricisi firma yapmış olduğu paylaşımla beraber “Nioh” serisinin 4. yılına özel oyunların remastered sürümlerinin çıkış yapacağını dile getirdi. Bunun yanında şirket, çıkış yapacak olan oyunların 4K çözünürlüğü ve 120 FPS’i destekleyeceğini dile getirdi.

Team Ninja şirketinin Playstation Blog üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda “Nioh” ve “Nioh 2” oyunlarının Playstation 5 sürümlerinin detayları hakkında bilgi verdi. Bununla beraber şirket, 5 Şubat 2021 günü ise 3 yeni PS5 sürümü, 1 yeni PS4 sürümü çıkaracaklarını belirtti. Team Ninja firmasının açıklaması ise şu şekilde oldu:


  • Nioh 2 – The Complete Edition (PlayStation 4)
  • Nioh 2 Remastered – The Complete Edition (PlayStation 5)
  • Nioh Remastered – The Complete Edition (PlayStation 5)
  • The Nioh Collection (PlayStation 5)

Playstation 4 için yayınlanacak olan “Nioh 2 – The Complete Edition” sürümü ile beraber oyunseverler, “Nioh 2”yi yanında birçok ek paket ile beraber oynama fırsatı yakalayacaklar. Bununla beraber PS5 sürümü için çıkış yapacak olan “Nioh 2” ve “Nioh Remastered - The Complete Edition” yapımları da aynı şekilde 4K 120 FPS desteğini alacaklar. Bunun yanında oyuncular aynı şekilde bu sürümde de tüm ek paketleri beraberinde ekleyebilecekler.