1. Haberler
  2. Minecraft İçin Star Wars DLC Paketi Yayınlandı

Minecraft İçin Star Wars DLC Paketi Yayınlandı

19 Kasım 2020 22:01

Minecraft, Star Wars hayranı oyuncularını sevindirecek yepyeni bir DLC paketinin geleceğini resmi bir şekilde açıkladı. Öte yandan Minecraft oyuncularına The Mandalorian ve bunun yanında orijinal Star Wars üçlemesi içeriklerini barındıran Star Wars DLC paketini oyuncularına yayınladı.

Oyun dünyasının en bilinen isimlerinden birisi olan Minecraft, oyuncularına yönelik yepyeni bir DLC paketi yayınladığını açıkladı. Öte yandan gelen bu DLC paketi ile beraber oyuncular, birbirinden ilginç ve bir o kadar maceralı bir Star Wars dünyasına yolculuk edecekler.

Minecraft’ın yeni Star Wars DLC paketinin içerisinde son zamanların popüler dizilerinden The Mandalorian içeriğine ek olarak orijinal Star Wars üçlemesi olan “A New Hope”, “The Emperor Strikes Back”, “Return of The Jedi” içeriğini beraberinde sunuyor.


Star Wars DLC paketine sahip olan Minecraft hayranları, 12 farklı gezegen arasında Hiperuzayda seyahat edebilecekler. Öte yandan oyuncular, kökleşmiş “X-Wing” veyahut “TIE Fighter” araçlarını kullanarak Hoth, Endor ve bunun yanında Tatooine’yi ziyarette bulunabilecekler.

 Bu yepyeni DLC paketi ile oyuncular, gezegenlerin ve uzay araçlarına ek olarak birbirinde farklı kostümü de içerisinde bulunduruyor. Bunların arasında ”Luke Skywalker, Princess Leia, Darth Vader, Chewbacca, Han Solo, Lando Calrissian, Baby Yoda ve The Mandalorian”in kostümleri de bulunuyor. Ayrıca geliştiricilerin yapmış oldukları açıklama ile beraber DLC paketi için yayınlanmış olan Blog yazısında şu ifadelere yer verildi: “DLC'nin içerisinde bir harita, bir kostüm paketi, özel olarak yapılmış doku seti, kullanıcı arayüzü iyileştirmesi ve hatta lisanslı müzik yer alıyor.”