1. Haberler
  2. Microsoft, Yayınladığı Güncelleme ile Beraber Yeni Arayüzünü Xbox One İçin Kullanıma Sundu

Microsoft, Yayınladığı Güncelleme ile Beraber Yeni Arayüzünü Xbox One İçin Kullanıma Sundu

15 Ekim 2020 18:47

Microsoft şirketi, Xbox One konsolu için yeni bir kullanıcı arayüzünü konsola dahil etti. Öte yandan yayınlanmış olan bu arayüz, Xbox Series X ve S yeni nesil oyun konsollarında da kullanılacak. Ayrıca geliştiriciler, daha iyi ve verimli kullanım deneyimi sunabilmek adına oldukça detaylı bir çalışmada bulunmuş.

ABD’li dev teknoloji markası olan Microsoft, bugünlerde en yeni oyun konsolu olan Xbox Series X’e tüm odağını konumlandırmış durumda. Bunun yanında konsol ve oyun severler yalnızca bir ay sonra bu en yeni konsola erişebilme imkanını da bulabilecekler. Konsolla ilgili heyecanlar sürerken bunun yanında Xbox Series X ve S oyun konsollarına yönelik bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişme ile beraber Microsoft, Xbox Series X ve S konsollarında kullanılması planlanan arayüzü, Xbox One oyun konsolu için konsollarına sundu.

Dev şirket, geçtiğimiz ağustos ayı içerisinde yapmış olduğu açıklama ile beraber PC ve Xbox ve mobil cihazları bir araya getiren daha gelişmiş bir arayüz sunacağını da açıklamıştı. Bunun neticesinde gelen bu güncelleme ile beraber Xbox One oyun konsoluna sahip olan oyuncular; Xbox Series X ve S’in arayüzüne şimdiden ulaşabilmiş durumdalar.

Yeni Arayüz Neler Sunuyor?


Xbox One oyun konsoluna gelen yeni kullanıcı arayüzü ile beraber, yuvarlatılmış köşeler ve yeniden tasarlanmış olan simgeleri görebilmek mümkün. Bu durum da, Xbox One konsolunu kullanırken, yeni hissiyatını kesinlikle hissedeceksiniz. Öte yandan geliştirici ekip Xbox mağazasında da değişiklikleri uygulamış durumda. Gelen değişikliklerle beraber mağazada daha hızlı ve bir o kadar sade bir tasarımı rahatlıkla görebilirsiniz.

Kullanıcılar, en yeni arayüzle beraber yeni bildirimleri de yenilenmiş olan gelen kutusundan kullanabilecekler. Bununla sınırlı kalmayan geliştiriciler, yeni arayüze: otomatik olarak oynatılan videoların oynatılmasını durdurmak veya devam ettirmek için özel bir özellikte sunmuşlar.