1. Haberler
  2. Microsoft, Xbox Series X ve S’in Televizyon Reklamı Yayınlandı

Microsoft, Xbox Series X ve S’in Televizyon Reklamı Yayınlandı

10 Ekim 2020 21:01

10 Kasım 2020 tarihinde teslimatına başlanacak olan Xbox Series X ve Series S’in ilk TV reklamı yayınlandı. Microsoft’un bu reklamında ise Daniel Kaluuya rol aldı. Reklamda gösterilen oyunlar ise büyük bir merakla beklenen Halo Infinite ve Assassin’s Creed Valhalla kendisine yer buldu.

Uzunca bir süredir hakkında konuşulan ve sabırsızlıkla beklenen en yeni nesil oyun konsoluna kavuşmamıza kısa bir süre kaldı. Microsoft firmasının, Sony’nin Playstation 5 konsoluna rakip olarak sunduğu oyun konsolları olan Xbox Series X ve Xbox Series S’i 10 kasım tarihinde piyasaya sunacağını açıklığa kavuşturmuştu.

Bunun yanı sıra bu yeni nesil oyun konsollarının daha fazla satması ve daha fazla kişiye hitap etmesi açısından reklamlar vermeye başladılar. Bundan tam 2 ay önce reklamı yapılan Sony Playstation 5’in ardından en yeni oyun konsollarından olan Xbox Series X ve S’in de reklamlarını paylaştı.

Microsoft’un bu en yeni oyun konsolunun ilk televizyon reklamında, Black Panther’den tanıdığımız Daniel Kaluuya yer aldı. Yayınlanan reklam filminde büyük oranda Microsoft’un beklenen yeni oyunu Halo Infinite’den görüntüler var. Fragmanda bunun yanında Assassin’s Creed Valhalla’ya da yer verilmişti. Bunun yanı sıra Microsoft, reklamda Xbox Series X ve Series S oyun konsollarını Game Awards etkinliğinde yayınlarken kullanmış olduğu Power Your Dreams sloganına yer verdi.

Xbox Series X ve S Ne Zaman Satışa Sunulacak?


Microsoft, yeni nesil oyun konsollarını 10 Kasım’da Türkiye’de de satışa sunmuş olacak. Öte yandan yurt dışında 499 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan Xbox Series X’in Türkiye fiyatı 9.299 TL’lik fiyat etiketine sahip olacak. Bununla beraber Xbox Series S ise 299 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulurken ülkemizde 5.399TL’lik fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Öte yandan yeni nesil oyun konsolları şu anda ön siparişe açılmış durumda.