1. Haberler
  2. Microsoft Kaldırdı! 12 Aylık Xbox Live Gold Aboneliği Artık Yok!

Microsoft Kaldırdı! 12 Aylık Xbox Live Gold Aboneliği Artık Yok!

18 Temmuz 2020 22:38

Xbox Live Gold aboneliği kaldırıldı! Oyun dünyasının en güzel örneklerinden olan Xbox konsolları, özel üyeliklerle çok daha keyifli bir oyun sunuyor hale geliyor. Malumunuz, insanlar özel üyeliklerle yeni oyunlar alarak oyun deneyimlerine yeni deneyimler katıyor. Yeni nesil konsolu ile ilgili tanıtımlara başlayacak olan Microsoft, bu konuyla ilgili önden bir karar aldı ve 12 aylık Xbox live gold aboneliğinin resmi satışını kaldırdı. Şirket bu kararı niye aldı ve ne amaçla aldı henüz bir bilgi yok. Ama isteyenler 1 ya da 3 aylık abonelik almaya devam edebiliyor.

ABD merkezi teknoloji firmaları arasında güçlü bir yere sahip olan Microsoft, Xbox ismi ile oyuncuların isteklerine cevap vermeye devam ediyor. Aşama aşama değişen Xbox Live Gold aboneliği, herkes için değişken ve aktif bir dilde sunuluyor ve bu süreçlerde hepimiz için de değişken bir yapı sağlanıyor. Kaliteyi, beklentiyi ve ön plana çıkarılan çözümleri kullanmak için karşınıza çıkarılmış olan bütün süreçler adına tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır.


ABD firması olan Microsoft, her ay ücretsiz oyunlar oynayabileceğiniz ve özellikle çoğu zaman bazı oyunlarda %50 ye varan indirimlerle karşımıza çıkan oyunlar sunduğu çevrimiçi mağaza için yıllık abonelikleri kaldırdı. Önceden 1 aydan 12 aya kadar farklı abonelik seçenekleri satan şirket uzun vadeli satışlara dur dedi ve yeni bir satış politikası ile çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

Xbox Live Gold 12 Aylık Paket Artık Yok!

Bu paket durumlarına göre ön plana çıkarılan çalışmalara bakarsanız, artık yeni çalışmaların olmadığını görebilirsiniz. Live Gold aboneliği olarak ön plana çıkarılacak olan bütün yeni seçeneklerin ve güncel çalışmaların tamamında site ile ilgili çözümleri kolaylıkla görebiliyor ve inceleme yapabiliyorsunuz.


Şu anda Microsoft Türkiye’nin web sitesine girerseniz Xbox Live Gold 1 ay paketi satışa sunuluyor. Fiyat olarak 30 TL bandında sunulan ürün için 3 aylık paket 75 TL olarak satışa sunuluyor. Microsoft bu satışları kendi sitesi üzerinden durdurdu ama alternatif siteler üzerinde hala satışlar var. Yani üçüncü taraf e ticaret mağazaları da yine 12 aylık Xbox Live Gold paketini görebiliyorsunuz.