1. Haberler
  2. Microsoft Flight Simulator’ın Top Gun Güncelleme Paketi Bir Süreliğine Ertelendi

Microsoft Flight Simulator’ın Top Gun Güncelleme Paketi Bir Süreliğine Ertelendi

11 Eylül 2021 23:32

Microsoft ve beraberinde Asobo Studios tarafından geliştirilen, Microsoft Flight Simulator için bir süredir geliştirilmekte olan Top Gun güncelleme paketi ertelendi.

Microsoft Flight Simulator için geliştirilen Top Gun genişleme paketi, aynı filmin vizyon tarihi ile denk getirilmek için ertelendi. Öte yandan Paramount Pictures, 2021 yılında çıkış yapacak olan filmlerini ertelediğini içerisinde bulunduğumuz ayın başında resmi olarak açıklamıştı. Top Gun: Maverick filminin de 27 Mayıs 2022 yılına ertelenmesi de bu bağlamda dahil edildi.

Bir süredir beklenen güncelleme paketi Top Gun genişleme paketinin bu yıl içerisinde sunulması bekleniyordu. Lakin Microsoft ve beraberinde Asobo Studio’nun yeni duyurularıyla beraber paketin filmle beraber çıkış yapacağı tahmin ediliyor. Asobo Studio’nun Top Gun güncellemesi oyuna birbirinden farklı eklentiler getirmekle beraber henüz içeriğin neler olacağına dair net bir açıklamada bulunulmuş değil.

Top Gun Güncelleme Paketi E3 Etkinliğinde Duyurulmuştu


Microsoft, güncelleme paketinin içerisinde bulunduğumuz 2021 yılının başlarında gerçekleştirilmiş olan E3 etkinliğinde duyurmuştu. Xbox Series S ve Series X’lerle beraber duyurulan güncelleme paketinin tanıtım fragmanı ise Microsoft Flight Simulator’a eklenen bazı jetlere ve oyuncuların gelecek sene içerisinde deneyimleyebilecekleri uçak gemisine dair birçok bilgi aktarımında da bulunuyor.

Paramount’ın Gun: Maverick’i 2022 yılı içerisinde sunmak istemesinin nedeni ise delta varyantının ortaya çıkması ve COVİD-19 vakalarındaki ani artış. Jackass Forever da aynı şekilde 2022 yılına ertelenirken Mission: Impossible 7 de 30 Eylül 2022 yılında vizyonda olacak.