1. Haberler
  2. Microsoft Flight Simulator’e Gelecek Olan F-15 Yayınlanma Tarihi Açıklandı

Microsoft Flight Simulator’e Gelecek Olan F-15 Yayınlanma Tarihi Açıklandı

09 Ocak 2021 23:45

Üçüncü taraf geliştirici ekibi Just Flight tarafından geliştirilmekte olan Microsoft Flight Simulator F-15 adlı uçağın yayınlanacağı tarihi açıkladı. Öte yandan McDonnel Douglas F-15 Eagle türlerini oyuna ekleyecek olan önemli eklenti, ocak ayının sonlarına doğru oyunla bir araya gelecek.

Microsoft, uçuş simülasyonu noktasında video oyun dünyasının en başarılı ürünlerinden birisi olan Microsoft Flight Simulator’ı kısa bir süre önce yayınlamıştı. Devasa haritası ve gerçekliği ile oyun tüm oyun dünyasını büyülemiş bununla beraber uçuşa dair birçok önemli noktayı oyunculara sunuyor.

Üçüncü taraf bir geliştirici ekibi olan Just Flight, F-15 tipi savaş uçaklarının Microsoft Flight Simulator’a gelecek olan eklentinin içerisinde bulunduğumuz ayın sonuna kadar yayınlanmış olacağını duyurdu. Just Flight geliştirici ekibinin resmi internet sitesinden satın alınabilecek bir eklenti ile beraber resmi adıyla McDonnell Douglas F-15 olarak bilinen birbirinden farklı dört sürümü oyuna eklenmiş olacak.


Resmi Twitter hesabından yaptıkları paylaşımla geliştirici ekip, eklentilerin olabildiğince doğru bir şekilde modellenmiş F-15C, D, E ve I”Ra’am” Eagle çeşitlerinin hepsinin içerdiğini dile getirdi. Ayrıca oyun çıkış tarihi noktasında net bir bilgi vermemiş olsa da ortaya çıkan bazı raporlara göre 18 Ocak 2021 tarihi işaret ediliyor. Fiyat noktasında ise paket 37 dolarlık bir etikete sahip olacağı dile getiriliyor.

Just Flight ekibi, oyuncuların savaş uçaklarını denemesini kolaylaştırmak amacıyla F-15 paketini anlık olarak mağazada yayınlamayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca oluşturulan eklentinin geliştirici ekibin internet sitesinin yanı sıra Microsoft Flight Simulator mağazasında yer alacağı da yapılan açıklamalar arasında.