1. Haberler
  2. Marvel’s Avengers, Çıkışından Bu yana Oyuncuların %96’sını Kaybetti!

Marvel’s Avengers, Çıkışından Bu yana Oyuncuların %96’sını Kaybetti!

15 Kasım 2020 23:25

Crystal Dynamics’in imzasını taşıyan ve eylül ayında çıkış yapan Marvel’s Avengers, çıkışından bu yana oyuncularının % 96’sını kaybetti. Öte yandan oyun, bu ay içerisinde bugüne kadar ortalama olarak 752 oyuncu tarafından oynandı.

Uzunca bir süredir büyük bir kitle tarafından beklenen Marvel’s Avengers, geçtiğimiz eylül ayı ile beraber oyuncularla buluşmuştu. Lakin Marvel’s Avengers ilk günlerde neredeyse milyonlarca oyuncu tarafından oynanırken daha sonrasında geliştiricilerin açıklamalarına göre oldukça az oyuncu tarafından oynanmaya başladı. Oyuncular, oyun içerisindeki karşılaştıkları sorunlarla beraber oyunun sürekli olarak tekrar etmesinden bıkmıştılar.

Geçtiğimiz günlerde oyun geliştiricisi Crystal Dynamics’in çatı şirketi olan Square Enix, son çeyrek finansal raporunu oyun dünyasıyla paylaşmıştı. Daha sonrasında şirketin yayınladığı bu rapor, Marvel’s Avengers’ın aslında büyük bir kayıp olduğunu dile getirilmişti. Oyundan dolayı firma tam tamına 6,5 milyar yen zarara uğramıştı. Bununla beraber oyunun satışları ise beklenenin %60’ını karşılayabilmişti.

Oyuncuların %96’sını Kaybetti!


Bugün ise Marvel’s Avengers’ın kötüye gidişinin net bir şekilde görüldüğünü gösteren bir haber yayınlandı. Öte yandan yayınlanan bu habere göre Marvel’s Avengers, çıkış yaptığı tarihten bu yana oyuncularının neredeyse %96’sını kaybettiği dile getirildi. Marvel’s Avengers’ın çıkış yaptığı günden bu yana neredeyse bir ay sonra oyuncu kaybetmeye başlamış, bu ay ise kaybedilen oyuncu sayısı oldukça büyük bir oranda artış göstermişti.

Gamebyte’nin yayınladığı habere göre ise geçtiğimiz günlerin sonunda Marvel’s Avengers’daki oyuncuların sayısı sadece ve sadece 1.190 ile sınırlı kaldığı açıklandı. Bununla beraber oyun kasım ayı içerisinde ise sadece 752 oyuncuya ev sahipliği yaptı. Geliştiricilerin ve oyuncuların değerlendirmelerine ve düşüncelerine göre bu oyunun tekrar eski haline gelmesi neredeyse imkansız olduğu yönünde.