1. Haberler
  2. League Of Legends Oyunu Nedir?

League Of Legends Oyunu Nedir?

20 Haziran 2020 21:19

Eğlence sektörü dünyada en çok rağbet gören sektörlerden. Bu sektörün yükselmesini sağlayan en büyük etken ise oyunlar. Son zamanların en çok tercih edilen oyunlarından biri olan League Of Legends Oyunu Nedir?

Eğlence sektörü dünyada en çok rağbet gören sektörlerden. Bu sektörün yükselmesini sağlayan en büyük etken ise oyunlar. İlk başlarda bilgisayarlar ve çeşitli oyun konsolları üzerinden hayatımıza giren oyunlar teknolojinin gelişmesi ve buna paralel olarak telefon sanayisinin de ilerlemesinden mobil cihazlardan da oynanabilir seviyeye geldi. Çoğu kişinin bildiği ve oldukça fazla çevrimiçi oyuncuya sahip olan League of Legends'te yakın zamanda mobil platforma oyun çıkaracağını duyurdu. Peki herkesin bildiği o efsane kısaltmayla LOL mobile gelirken bizi neler bekliyor?

League Of Legends Oyunu Nedir?

Namı diğer LOL çevrimiçi oyuncuların belirli bir arenada savaşması ve kuleleri yıkıp rakibin ana kulesini ele geçirme üzerine kurulu bir oyundur. Bu oyunlara MOBA yani “ Çevrimiçi Çok Oyunculu Savaş Arenası” denir. Türkiye dahil birçok ülkede milyonlarca oyuncuyu bünyesinde barındıran oyun rekabetçi modları ile de oyuncularına senelerdir kesintisiz aksiyon imkânı vermektedir.


League Of Legends Mobile Gelecek Mi? Ne Zaman Geleceği Belli Mi?

League Of Legends, mobil platforma da oyun çıkaracağını duyurmuştu. Bu oyun League Of Legends: Wild Rift olarak piyasaya sürülecek. Ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Test aşamasında olan oyunun Temmuz ayı içinde mobil platformlarda yerini alması bekleniyor.

Oyun Güncel Olarak Ne Durumda?

Oyun bazı ülkelerde belirli saat aralıklarında açılıyor ve oynanabiliyor. Oyun geliştiricileri bundan yola çıkarak açıkları, eksikleri veya hataları düzeltiyorlar. Şu an alfa testlerinin sürdüğü ve ay sonu alfa testlerinin biteceği belirtildi. Alfa testlerinden sonra ise Beta sürümü sunulacak. Bu sürümlerde sürekli hata düzeltmeleri yapılacak. Kapalı Beta Türkiye’ye sunulursa erken erişim ile oynanabilir durumda olma ihtimali de bulunmakta.


League Of Legends Mobilin İstediği Sistem Gereksinimleri Neler?

Oyunu belli bir düzeydeki mobil cihazlarda oynanabilecek. Korkmayın istediği gereksinimler çok yüksek değil. Sistem gereksinimleri sırasıyla:

• İşletim Sistemi: Android 7.0 / iOS 9.0

• İşleci: arm64-v8a / x86_64

• Video Card: OpenGL ES 3.0

• Kullanılmayan Ram Miktarı: 1.5 GB RAM

• Boş Depolama Alanı: N/A

• Direct X Versiyonu: N/A


Oyuna İlgi Nasıl Olacak?

Google Play’de çok fazla MOBA tarzı oyun bulunmakta. Bazıları oyuncu kaybetmemek için gevşek bir yönetim benimserken bazıları da oyuncuların istediklerini karşılamayan grafiklere sahip. Bunun yanında LOL'ün bilgisayar versiyonundaki birçok kahramana aşırı benzer kahramanlar olan bu oyunlar oyuncular tarafından doğrusunu söylemek gerekirse mecburen oynanıyor. LOL mobil piyasaya geldiği zaman ise insanların tanıdığı ve güvendiği bir oyun olmasının yanında disiplin konusunda da son derece dikkatli olacaklarına güvenleri tam.