1. Haberler
  2. İki Farklı Xbox Modelinin Üretimi Tamamen Durduruldu

İki Farklı Xbox Modelinin Üretimi Tamamen Durduruldu

16 Temmuz 2020 23:18

Son zamanlarda PlayStation 5 haberlerinin gündeme gelmesiyle beraber, artık Microsoft da rekabete girmeye hazırlanıyor. Xbox Series X ile rekabete girmeye hazırlanan firma bu etapta fazla efor harcamamak ve sağlam rekabet etmek için de iki adet modelin üretimini durdurdu. Microsoft tarafından alınan bu karar da konsolcuları bir hayli üzdü diyebiliriz. Peki bakalım iki farklı Xbox modelinin üretimi neden durduruldu, gündeme gelen haberlerin detayları nedir?

Xbox Üretimlerine Ara Verildi

PlayStation 5 ile sağlam bir rekabete girmeye hazırlanan ABD’li firma Microsoft artık Xbox One X ve Xbox One S Digital Edition modellerinin üretimini yapmayacak. Geleceğe daha parlak bakmak isteyen ve gücünü tek bir model üzerinde birleştirmek isteyen firma son modellerin de mağazalara dağıtıldığını açıkladı.


Üretimi iptal olan modeller son zamanlarda piyasada zor bulunurken, artık firmanın elinde kalan son ürünler de mağazalara dağıtıldı ve üretim adına kepenkler kapatıldı. Bunun yanı sıra Xbox Series X modeline yoğunlaşan ve çalışmalara kesintisiz devam eden firma, dünyanın en güçlü konsolu üzerinde çalıştıklarını da söyledi.

Rekabet Kızışacak 

Son zamanlarda konsol piyasasında en çok konuşulan model şüphesiz ki PlayStation 5 modeli. Bu modelle birlikte rekabete hazırlanan Microsoft da, bilgi ve birikimini farklı modellere dağıtmak yerine tek bir model üzerinde birleştirmek istiyor. Bu sayede harika bir konsol üretmeyi hedefleyen firma da derin bir rekabete girmeye hazırlanıyor.


Bizlere sorarsanız, rekabetin çok sert geçeceğini düşündüğümüzü söylemeliyiz. Eminiz ki Microsoft da konsol ürünleri konusunda gayet başarılı çalışmalar sürdürüyor. Bu nedenle Sony gibi bir firmayla girilecek rekabet hem güzel bir heyecan yaratacak, hem de iki firmanın ürünlerine bakış da değişecek. Bakalım ilerleyen günlerde iki firma arasındaki rekabet nasıl şekillenecek?