1. Haberler
  2. GTA: Vice City Remastered Projesi Geliyor.

GTA: Vice City Remastered Projesi Geliyor.

11 Ekim 2020 23:48

Oyunun sevenleri tarafından GTA IV motoru kullanılarak oluşturulan GTA Vice City Remastered oyununa dair yepyeni görseller yayınlandı.

GTA: Vice City Remastered’ın yepyeni ekran görüntüleri oyun severlerle paylaşılırken bununla beraber GTA hayranlarının en sevdiği GTA oyunlarından birisi olan GTA Vice City birçok artısının yanında özellikle de hikayesi ile milyonlarca oyuncu tarafından oynanmış durumda. Öte yandan ilk olarak 2002 yılında piyasaya sunulan bu oyun aradan geçen 18 yıl boyunca hala birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Hal böyle olunca da oyunun hayranları tarafından Remastered projesine başlanmıştı. Bunun için büyük uğraşlar veren hayranlar bu projeden ilk görüntüleri oyun severlerle paylaştılar.

GTA: Vice City 2 Projesinden Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Oyunun hayranları tarafından yapılmış olan bu oldukça faydalı projenin adı ise GTA: Vice City 2 olarak adlandırılmış. Yapılan bu iyileştirmelerle beraber oyunu grafik konusunda bir nebze yenileyen oyuncular, daha iyi kaplamalar sunulması için GTA IV’in grafik motoru ile Rage Engine’i kullanarak geliştirmekte. Öte yandan RevTeam adını verdikleri mod yapımcıları tarafından geliştirilmiş olan bu projeni resmi iş olduğu söylenemez. ModDb sayfasında yer verilmesine karşın projeye dair dev Rockstar Games firmasından hala bir açıklama veya engelleme gelmedi.

Yenileme üzerine oluşturulan bu proje ile beraber GTA: Vice City’yi yalnızca görsel olarak değiştirilecek. Öte yandan başarılı mod ekibi, grafiklerin dışında oyunun silah ve oynanış dinamikleri kısımlar üzerinde durmamış ve oyunun orijinal haliyle devam etmesine karar vermiş. Bunun yanı sıra Rockstar Games firması tarafından geçenlerde GTA: Vice City Online alan adı satın alındı. Firmanın bu yeni oyunda eski zamanlardaki gibi tekrardan Vice City sokaklarına dönme gibi bir kararı var diyebiliriz. İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde yayınlanacak olan bu projeye ait görselleri aşağıdan bulabilirsiniz.