1. Haberler
  2. GTA Definitive Edition’ın Satışları Tekrardan Başlatıldı

GTA Definitive Edition’ın Satışları Tekrardan Başlatıldı

18 Kasım 2021 18:04

Rockstar Games tarafından geçtiğimiz günlerde Rockstar Games Launcher üzerinden kaldırılan ve oyuncuların erişim sağlayamadığı GTA: The Trilogy The Definitive Edition yeniden Launcher üzerindeki yerini aldı. Öte yandan oyun şu andan itibaren yeniden satın alınabilir ve beraberinde oynanabilir durumda.

Dünya devi Rockstar Games’in beklenmedik bir şekilde duyurduğu ve beraberinde 11 Kasım günü resmi olarak yayınladığı GTA: The Trilogy The Definitive Edition oyun dünyasının en çok konuşulan yapımlarından birisi oldu. Öyle ki oyunun grafikleri ve beraberinde fiyatı oyuncular tarafından çokça eleştirilmişti. Üçleme paketinin içerisinde GTA III, GTA San Andreas, GTA Vice City’nin yer aldığı yapım, çıkış yaptığı günden bu yana oyuncuları hüsrana uğrattı diyebiliriz.

Rockstar Games’in üzerinde çok fazla uğraşmadan sunulduğu olarak dile getirilen yenilenerek sunulan yapımlar içerisinde birçok hatayı ve beraberinde performans sorunlarını bulunduruyor. Rockstar ise geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile beraber oyunun PC sürümünün geçici bir süreliğine kaldırıldığını resmi olarak açıkladı. Öte yandan bunun sebebinin ise oyunun eklenmemesi gereken dosyalara ev sahipliği yaptığı bilgisiydi.

GTA The Trilogy The Definitive Edition Tekrardan Rockstar Games Launcher’de Yerini Aldı


13 Kasım günü satın alımları sonlandırılan GTA: The Trilogy The Definitive Edition tekrardan launcher üzerine eklendi. Öte yandna Twitter üzerinden yapılan açıklama ile oyunun satın alınabilir olduğu ve beraberinde oynanabilir hale geldiği resmi olarak açıklandı. Sonrasında yaşanan olumsuzluklardan dolayı oyunseverlerden özür dilenildi ve beraberinde performansın ve oyunda yer alan hataların düzeltileceği açıklandı.