1. Haberler
  2. GTA 5 Epic Games Sayesinde Patlama Yaşadı

GTA 5 Epic Games Sayesinde Patlama Yaşadı

05 Ağustos 2020 02:13

Son dönemlerde Epic Games oyun firmasının ismi, hep GTA 5 oyunuyla anılmıştı. Kısa zamanda bedava oyunlarını sergileyen firma, bir süre sonra oyunun fiyatını son derece normal bir fiyata çevirmiş, yine de satış yapmaya devam edebilmişti. Ancak yayınlanan yeni rapora göre, oyunun patlama yaşadığı da ortaya çıktı.

GTA 5 Oyununda Satış Gelişmesi

Nisan ve Haziran ayları arasında Epic Games altyapısında harika bir satış potansiyeli yakalayan GTA 5 oyunu, oyun firması sayesinde yükselişe geçti diyebiliriz. Kısa zamanda böylesine büyük satışların yakalanmasıyla beraber, firmanın açıklamalarına göre bu patlama seviyesi de 135 milyonu buldu. Özellikle çevrimiçi modla oynanabilmesi için oyunun orijinal olması gerekirken, online alanda bulunan 135 milyon oyuncu, Epic Games altyapısından ücretiyle oyunu almış durumda.

GTA 5 Yeniden Geliştiriliyor

Satış patlamasına ulaşmasıyla beraber gündemden bir an bile düşmeyen oyun, PlayStation 5 modelinde de oynanabilecek. Bu konsol için baştan sona yeniden düzenlenen oyunun, 2021 yılında yeni yüzünü de görebileceğiz. Gerçekten de bugüne kadar yakalanan ilk başarı olduğunu dile getiren diğer firmalar da, oyunun asla gündemden düşmeyeceğini rahatlıkla ifade ediyor.


İlerleyen dönemlerde PS5 satışları da çoğalırsa, muhtemelen oyunun satışları da bu konsolda yeniden patlama yaşayacak. Ayrıca ilerleyen dönemlerde de oyun bazı platformlarda yeniden ücretsiz hale gelebilir. İlerleyen günlerde bu konu hakkındaki gelişmeleri yeniden takip edecek, sizlere en güncel bilgileri vermeye devam edeceğiz.