1. Haberler
  2. Gerçek Dünya ile Bağlantılı Pac-Man Geo Çıktı

Gerçek Dünya ile Bağlantılı Pac-Man Geo Çıktı

14 Ekim 2020 19:00

Bandai Namco’nun kısa bir süre önce adından söz ettiği Pac-Man Geo, İOS ve Android cihazlar için yayınlandı. Öte yandan tam 170 farklı lokasyonu içerisinde barındıran oyun, Google Haritalar altyapısı sayesinde oyunculara gerçek dünyada bir harita deneyimi sunmakta.

Bandai Namco’nun yepyeni bir Pac-Man oyunu çıkarmayı planladığı uzunca bir süredir oyun piyasası içerisinde duyulmaktaydı. Öte yandan Pac-Man Geo adındaki bu yeni oyun, alışılmışın biraz farklısıydı diyebiliriz. Öte yandan bu oyun, gerçek dünyada bulunan haritaları baz alarak oyun deneyimi sunmakta. Böylelikle oyuncular oyundan hiç olmadığı kadar verim alabilecekler.

Bandai Namco firması, Pac-Man Geo’nun tam tamına 170 farklı lokasyonun harita verilerini kullanarak Pac-Man oyunu deneyimini yaşayabileceğini vurgulamıştı. Bununla beraber yayınlanmış olan oyun şirketin verdiği sözü tuttuğunu açıkça belirtiyor. Pac-Man bundan sonra, dünyanın en ünlü meydanlarını, tarihi eserlerini ve popüler birçok konumlarını oyun severlere tam verimli sunacak diyebiliriz.


Öte yandan Pac-Man Geo, Google Haritalar altyapısını kullanmakta, bunun yanı sıra oyunseverler seçmiş oldukları lokasyonlarda oynamaya başladıkları zaman oyun içerisinde, o lokasyona ait özel içerikler toplayabildikleri gibi bir de hayaletlerden kaçmaya çalışıyorlar. Ayrıca oyun içerisinde kazanmış olduğunuz özel simge veya herhangi bir şey şu an için harcanamıyor. Gelecek süreçte gelmesi planlanan güncellemeler, oyunun içeriğini daha da arttıracak gibi görünüyor.

Oyun hem App Store hem de Google Play Store mağazasında indirilebilir. Öte yandan App Store’da 112 MB boyuta sahip olan oyun Google Play Store’da ise 70 MB boyuta sahip olarak oyun severlerle buluşuyor. Ancak oyunu indirip giriş yapmanız durumunda oyunun ek bir indirme işlemi yaptığını görebilirsiniz. Oyun için yapılan ek indirmelerin boyutuna baktığımızda oyun 3 GB’lık bir indirmeye ihtiyaç duyuyor. Öte yandan oyuna ücretsiz olarak mağazanızdan sahip olabilirsiniz.