1. Haberler
  2. Football Manager 2021, 1 Milyon Barajını Geçti!

Football Manager 2021, 1 Milyon Barajını Geçti!

06 Ocak 2021 21:45

Video oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından birisi olan Football Manager’in en yeni oyunu olarak çıkış yapan Football Manager 2021, oldukça kısa bir süre içerisinde 1 milyon aktif kopyaya ulaşan FM oyunu oldu. Ayrıca Football Manager 2021, geçtiğimiz hafta tam 900 bin oyuncu tarafından oynandı.

Tüm dünyada futbol tutkunlarının en çok oynadığı oyunlar listesinin ilk sıralarında gelen Football Manager’ın geçtiğimiz sene kasım ayı itibariyle çıkış yapmış olan en yeni oyunu Football Manager 2021, satış noktasında geliştiricisi olan Sports Interactive stüdyosunun yüzünü oldukça güldürüyor diyebiliriz.

Oyunun yönetmeni olarak bilinen Miles Jacobson, resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir Tweetinde oyunun 1 milyondan fazla kopyaya sahip olduğunu dile getirdi. Ayrıca oyun, 1 milyon barajına hızlı bir şekilde ulaştı. Ayrıca Miles Jacobson, geçtiğimiz hafta Football Manager 2021’in 900 bin kişi tarafından oynandığını da dile getirdi.

Football Manager 2021, 1 Milyondan Fazla Aktif Kopyaya Sahip


Oyuncuların oldukça kısa bir süre dahi oynadığı ve devamında çıkmak istemedikleri popüler oyun Football Manager 2021, Kasım 2020 tarihi itibariyle PC’ye mobil cihazlara daha sonrasında bir konsola çıkış yapmıştı.

Oyun dünyasının büyük bir kısmının PC üzerinden oynadığı Football Manager 2021’in Playstation konsoluna çıkış yapmamasının sebebi ise geliştirici stüdyonun aksine Sony firması olmuştu. Öte yandan Miles Jacobson, Microsoft’un Sports Interactive’den oyunu Xbox için de çıkarılmasını istediklerini ancak aradan uzunca bir süre geçtiği halde Sony tarafından bunun gibi bir talepte bulunulmadığı dile getirildi.