1. Haberler
  2. FIFA Serisinin En Popüler Spikerleri Martin Tyler ve Alan Smith Yeni Oyunda Yer Almayacak

FIFA Serisinin En Popüler Spikerleri Martin Tyler ve Alan Smith Yeni Oyunda Yer Almayacak

10 Ekim 2020 22:39

Electronic Arts oyun yapım şirketinin en oyun serilerinden birisi olan FIFA serisinin son oyunu FIFA 21’de yılların spikerlerine yer verilmedi. FIFA serisinin en bilinen sesleri olan Martin Tyler ve Alan Smith’a yeni oyunda yer verilmeyecek. FIFA 21’de spikerler ve yorumcular, Derek Rae ve Lee Dixon olacak.


Dünyanın en bilinen spor oyunları listesinde ilk sıralarda yer alan FIFA serisinin ikonikleşmiş seslerinden olan Martin Tyler ve Alan Smith ikilisi, maç anlatımıyla beraber karşımıza çıkıyordu. Öte yandan neredeyse on yıldan daha uzun süredir oyunun spikerliğini ve yorumculuğunu üstlenen ikili bu hafta global olarak oynanmaya başlayacak olan FIFA 21’de bulunmayacaklar.

Daha önceki oyunlarda Martin Tyler ve Alan Smith spiker kabininde yer alırken, yeni oyunda ise Derek Rae ve Lee Dixon yer alacak. Öte yandan oyun içinde her dilde yalnızca bir spiker ikilisi seçebilme hakkı tanınırken her dil için spiker ikilisine yer verilmeyecek.

FIFA 21'de Kadın Spiker Olacak


Derek Rae ve Lee Dixon’u özellikle de Birleşik Krallık’taki futbolseverlerin oldukça aşina olduğu isimler arasında. Öte yandan Derek Rae, ESPN’de maç anlatımı yaparken, Lee Dixon ise ITV’de yorumculuk yapıyor. Bu iki değerli spikeri FIFA 19 ve FIFA 20’de dinlemiştik. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını yorumlayan ve sunan isimler olurken yeni versiyonda ise yalnızca İngilizce dil seçeneğinde her maç içi varsayılan anlatıcı konumundalar.

Bunların yanı sıra en yeni FIFA oyunu olan FIFA 21’de İspanyolca maç anlatımını seçecek olan kişiler oyun içerisindeki spikerin değişmiş olduğunu fark edecekler. Yapılan açıklamaya göre İspanyolca maç anlatımını yapacak olan kişi Nira Juanco oldu. Nira Juanco FIFA serisindeki ilk kadın spiker olacak.

Bunların yanında FIFA 21’in Champions veya Ultimate paketine sahip olan kişiler oyunu şu anda oyuna erişebilirken bunun yanı sıra Standart versiyona sahip olanlar ise 9 Ekim tarihinden itibaren oyunu oynayabilecekler.