1. Haberler
  2. FIFA 21’de Bir Hata Ortaya Çıktı

FIFA 21’de Bir Hata Ortaya Çıktı

17 Ekim 2020 19:49

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan FIFA 21, sunulmasından bir hafta geçmeden bir hatasıyla büyük tepki topladı. Oyunda bulunan oyuncuların hızlanmasına sebebiyet veren bir hata oyunun akışında ciddi problem yaratıyor. Hata sebebiyle oyuncular, rakip oyunların yanında hızlı bir şekilde uzaklaşabiliyor.

Spor oyunlarının en bilinen isimlerinden olan FIFA, oyunlarına bir yenisini daha ekleyerek oyun dünyasında ilgiyi üzerine toplamıştı. Geçen hafta Steam oyun platformu üzerinden satışa sunulan oyunun cep yakan fiyatları her ne kadar oyuncuları rahatsız etse de, oyunu birçok kişi satın almış durumda. Öte yandan oyun, bazı hataları ile gündeme gelmeye devam etti.

Bugün serinin son oyunu FIFA 21’de keşfedilen yeni bir hata oyuncuların tepkisini büyük ölçüde topladı. Youtube kanalı MattHDGamer tarafından paylaşılmış olan kısa bir video ile beraber oyunda hızlanmaya sebebiyet veren bir hata keşfedildi. Oyuncuyu büyük ölçüde etkileyen bu yeni hata sadece seçili oyuncularda karşılaşılan bir durum olsa da bunun büyük tepkilere yol açtığını dile getirmek mümkün.

Hata Nasıl Oluşuyor?


MattHDGamer kanalı tarafından paylaşılan video ile ortaya çıkan hatanın oyun içerisinde görülmesi için seçmiş olduğunuz futbolcunun denge ve atiklik değerlerinin en az 80 olması gerekmekte. Böylelikle oyuncular erişebilecekleri maksimum anında erişebiliyor ve karşı takımın savunma oyuncusunun yanında büyük bir hızla uzaklaşabiliyorlar.

Tabi her ne kadar bu hata sinir bozucu derece de olsa da birçok oyuncuya göre bu hatanın olması büyük bir avantaj olarak nitelendiriliyor. Oyundaki bu hatayı deneyimlemek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Playstation 4 konsolunda L1 tuşuna basılı tutup topu ileri sürün daha sonrasında L1’den elinizi çekerek ardından hızlı bir şekilde R2 tuşuna basmanız hatayı kullanmanızı sağlayacaktır. Öte yandan bu süreci başarıyla gerçekleştirdiğiniz zaman seçmiş olduğunuz oyuncunun savunma oyuncusunun yanından oldukça hızlı bir şekilde uzaklaşacağını görebileceksiniz.