1. Haberler
 2. FIFA 2021 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

FIFA 2021 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

08 Eylül 2020 02:37

Son zamanlarda yeni FIFA serisinin beklenmesiyle beraber, futbol oyunu sevenler de yılların firması olan FIFA’dan 2021 serisini beklemeye başladı. Firmanın açıklamalarına göre yıl öncesinden ortaya çıkması beklenen FIFA 2021 oyununu hem çıkış tarihi, hem bir videosu hem de özellikleri belli oldu. Hatta oyunun hangi platformlarda çıkacağının belli olmasıyla, sizlere de detaylı bilgiler vermek istedik. Peki bakalım yeni oyun ne zaman çıkacak, hangi konsol oyuncuları oyuna erişim sağlayacak?

FIFA 2021 Özellikleri

Yılın başlarından beri merakla beklenen FIFA 2021 oyunu, kısa süre sonra aramızda olacak. Hem yeni nesil oyun konsolları için, hem de eski nesil için ortaya çıkarılacak oyun her platformdan kullanıcılarla buluşabilecek. PC versiyonunun yanı sıra Xbox One ve PS5 serisine de gelmesi beklenen oyunun, çıkış tarihi ve bir videosu da ortaya çıktı.

Kariyer ve çeşitli oyun modları henüz belli olmayan oyunun, çok kapsamlı özelliklere ve gerçeği yansıtan bir oyun deneyimi sunacağını söyleyebiliriz. Bütün bunların yanı sıra oyunda merakla beklenen özelliklerden birisi de video hakem, yani VAR uygulaması diyebiliriz. Bu uygulama hakkında ortaya sürüyle dedikodu çıksa da, bu modun bulunup bulunmayacağı henüz belli değil.

FIFA 2021 Çıkış Tarihi

FIFA 2021 serisi tam anlamıyla 9 Ekim 2020 tarihinde ortaya çıkacak. Ayrıca EA Access ve Origin Access altyapısında aboneliğini sürdüren kullanıcılar oyuna 1 Ekim tarihinden itibaren erişebilecek ve erkenden deneyimleyecek. Eğer oyuna geç erişim sağlamak istemezseniz, siz de EA abonesi olarak oyuna yaklaşık 8 gün öncesinden erişebilirsiniz.

Erişim ve çıkış tarihinin yanı sıra bir diğer merak konusu da oyunun fiyatı diyebiliriz. Peki yeni FIFA serisinin fiyatı ne kadar olacak?

FIFA 2021 Fiyatı

Yeni serinin henüz hangi platformlarda çıkacağı belirsizliğini korurken, kesin gözüyle bakılan platformlarda da oyunun çıkış fiyatları belirlenmiş durumda. Eğer oyuna PC versiyonundan erişmek isterseniz, Steam üzerinden yaklaşık 419 TL ödemeniz gerekecek. Bu fiyatlandırma Xbox One için 497,50 TL olurken, PS4 platformu için de 499,90 TL olarak belirlendi. Son olarak hep beraber, oyunun gereken sistem gereksinimlerine de göz atalım.

FIFA 2021 Sistem Gereksinimleri

Oyunun fiyatı ve çıkış tarihi belirlendikten sonra, oyun severler bu defa da sistem gereksinimlerini merak etmeye başladılar. Peki bakalım yeni oyunun sistem gereksinimleri nasıl olacak?

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit Sürüm
 • İşlemci Gücü: Intel Core i5-3550 veya daha yüksek versiyon – FX 8150 veya daha üst versiyon
 • Bellek Gücü: 8 GB RAM
 • Depolama Alanı: 50 GB Boş Alan
 • Ekran Kartı: Radeon R9 veya GeForce GTX 670 veya üst versiyon

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya 8 64 Bit Sürüm
 • İşlemci Gücü: Intel Core i3-6100 veya daha yüksek versiyon – FX 8150 veya daha üst versiyon
 • Bellek Gücü: 8 GB RAM
 • Depolama Alanı: 50 GB Boş Alan
 • Ekran Kartı: Radeon HD 7850 veya GeForce GTX 660 veya üst versiyon