1. Haberler
  2. Favori Mobil Bulmaca Oyunları

Favori Mobil Bulmaca Oyunları

19 Haziran 2020 21:57

Favori Mobil Bulmaca Oyunları

Oyun günün stresini ve sıkıntılarını atma konusunda çok önemli bir destek diyebiliriz. Ayrıca oyun hem rahatlama hem de gelişme açısından çok önemli bir unsurdur. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre düzenli şekilde oynanan bazı oyunlar gerçekten kişisel gelişim için gayet önemlidir.

Özellikle bu oyunlar arasında bulunan bulmaca oyunları, zekâyı ve düşünce yapısını etkilediğinden akıl gücünü güçlendirebiliyor. Peki, en iyi Android bulmaca oyunları hangileri?

Brain İt On!

Oyun tamamen akıl gücünüzün vermiş olduğu yollar üzerinden devam ediyor. Sizden istenen bazı kurallar içerisinde çeşitli şekilleri istenen yere koymanız gerekecek. Fakat bunu yapmanız için parmağınızla birlikte en doğru şekli çizmeniz gerekiyor.

Yuvarlak bir topu bardak içerisine sokmak için gerekli olan doğru şekli çizmek gibi bir örnek gösterilebilir. İstenen saniye içerisinde görevinizi tamamlamanız da sizlerden isteniyor. Bulmaca oyunu arıyorsanız eğer sizlere önereceğimiz Brain İt On! Gayet eğlenceli olabilir.

Hitman GO

Hitman Go oyunu çıktığı andan itibaren oyun severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Konusu ve oynanışından dolayı oldukça eğlenceli oyun olan Hitman GO, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından oynanan ender oyunlardan bir tanesi olmuştur.

Oyunda ölseniz dahi sonu gelmediği için bölümü bitirene kadar devam edebiliyorsunuz. Sizlerden istenen bölgeye gitmeniz için çizgiler üstünde matematik yaparak birer birer ilerliyorsunuz. Ama diğer insanlar size çarptıklarında oyunu kaybediyorsunuz.

The Room

En iyi bulmaca oyunları arasında kalitesini belli ederek The Room ön plana çıkıyor. Sizlerin karşısına çıkan eşyalar açmak veya bulmak gibi çeşitli görevleri yerine getirerek diğer bölümlere ulaşıyorsunuz. Zekâ gelişimi için oldukça destekleyici olan bu oyun herkesin beğenisi haline gelmiş durumda.

Farklı türden eşyaları bulma, anahtar ile kapı açma ve kaybolan nesneyi bulma gibi görevler yer alıyor. Bu tip konularda biraz zorlanabilirsiniz. Fakat çok güzel vakit geçireceğiniz bir oyun olarak sizlere tavsiye edebiliriz.

Threes

Popüler bulmaca oyunları dendiği zaman elbette Threes oyunu unutulmamalıdır. Sayı bulmaca oyunları oynamayı sevenler Threes ile istedikleri zevki tadabilecekler. İstenilen şekilleri alanın içerisine yerleştirdiğiniz rakamlar diğer bölümleri açmanız için size olanak tanıyor.

Fakat belirlenen süre içerisinde bölümü bitirmeniz konusunda mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Rahatlama ve zekâ geliştirme açısından oldukça önemli oyunlar arasında olan Threes, sizi eğlence konusunda da oldukça memnun edecek karaktere sahip.

Candy Crush Saga

En önemli bulmaca oyunlarından bir tanesi ile karşı karşıyayız. Candy Crush Saga oyununu bilmeyeniniz yoktur elbette. Çeşitli türden şekerleri eşleştirerek patlattığınız bu oyunda yüksek puanlar kazanarak diğer bölümler için geçiş gerçekleştirebiliyorsunuz.

Elbette her bölüm zorlu olduğundan sizlere belirli imkânlarda sunuluyor. Şekerleri patlatırken çok şeker eşleştirirseniz farklı patlatma tekniklerini kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde kolayca bölümleri geçerek önünüzde bulunan yüzlerce bölüme doğru ilerleyebiliyorsunuz.